Kolejny etap podróży Łukasza Łagożnego na Mount Everest

  • 14.05.2018, 14:00
  • kael
Podziel się:
Oceń:
Kolejny etap podróży Łukasza Łagożnego na Mount Everest Facebook/Podkarpacka Korona Ziemi Łukasz podczas wspinaczki na wysokości powyżej 5600 m n.p.m.
Łukasz Łagożny aklimatyzuje się na kolejnych wysokościach w drodze na szczyt Everestu. Zaczęło się prawdziwe zdobywanie góry, jak to opisuje sanoczanin pragnący zdobyć Koronę Ziemi.

Najniżej położony obóz, tzw. Base Camp, znajduje się na wysokości 5200 m n.p.m. Pierwszy etap aklimatyzacji nastąpił na 5600 m.

– Szło się dobrze, dość szybko, ale nieraz brakowało oddechu – relacjonował sanoczanin. – Zrobiliśmy prawie 18 km długości i 400 m przewyższenia, co zajęło nam sześć i pół godziny. Po tym wysiłku trochę bolała głowa, ale do nocy na szczęście przeszło. Noc znowu zimna, nawet bardziej niż poprzednio. Wyznacznikiem w tym wypadku była grubość szronu na tropiku namiotu. Ciało już trochę przystosowało się i spałem w krótkiej koszulce.

Ulubiona pora dnia Łukasza to poranek.

– Równo o 9:07 do mojego namiotu dostają się promienie słońca – opisywał. – Robi się cudownie ciepło. W tej samej praktycznie chwili kuchcik przynosi do umycia ciepłą wodę w misce. Nie można zwlekać, bo szybko stygnie. Ciało po wyjściu ze śpiwora jest rozgrzane i nie przeszkadza niska temperatura.

 

O tym, jak dalej przebiega podróż Łukasza Łagożnego, dowiecie się z numeru 18 Korso Gazety Sanockiej.

kael
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------