Basen w Lesku na minusie

  • 16.05.2018, 08:00
  • Tomasz Majdosz
Podziel się:
Oceń:
Basen w Lesku na minusie Tomasz Majdosz Po burzliwej dyskusji w trakcie sesji Rady Miasta Lesko radni zdecydowali o przyznaniu wsparcia finansowego dla basenu. Uznali także w większości, że jest to ważny obiekt, który przyciąga turystów do miasta i regionu.
Sporo pytań i wątpliwości ze strony radnych padło w kierunku Stanisława Szelążeka, prezesa zarządu Sport Lesko w sprawie basenu.

W trakcie omawiania uchwały o zmianie budżetowej miasta i gminy Lesko na 2018 rok podczas sesji Rady Miejskiej w Lesku, 30 kwietnia, wywiązała się dyskusja. Część radnych zaniepokoiła informacja, że należałoby z budżetu gminy zwiększyć wydatki na działalność basenu.

Radny Janusz Żaczek zadał prezesowi pytania o kondycję finansową i zrealizowane inwestycje basenu w latach 2016-2017 oraz o działania prowadzące do zwiększenia dochodów spółki, szczególnie biorąc pod uwagę prowadzoną budowę basenu w Sanoku.

Prawie 700 tysięcy w plecy

Odpowiadając radnemu, Stanisław Szelążek stwierdził, że działalność za rok 2016 zamknęła się stratą w wysokości 674 tysięcy złotych, a za rok 2017 strata wzrosła do sumy 679 tysięcy złotych. Przychody spółki plasują się w granicach 2,4 milionów złotych, wydatki na granicy 2,5 miliona złotych. Prezes przyznał, że kilka tysięcy straty w porównaniu do kwoty wydatków wydaje się niewielkim deficytem.

- Strata spółki bierze się kilku powodów, na które niestety nie mamy wpływu - mówił podczas sesji prezes Szelążek - jednym z nich jest amortyzacja, czyli koszt liczony jako stała utarta wartości budynku, w 2016 roku wyniosła ona 520 tysięcy złotych, rok później już ponad 560 tysięcy złotych.

Ponadto prezes wspomniał o rokrocznym podatku rzędu 150 tysięcy złotych na rzecz gminy i o tym, że nie wykazuje ona chęci zwolnienia spółki z nałożonego podatku. Według Szelążka są to czynniki, które niezmiennie wpływają na zadłużanie się spółki. Znaczenie ma też okres działalności. W okresie od stycznia do czerwca spółka więcej wydaje niż zarabia.

 

Jak dalej potoczyła się dyskusja na sesji rady miejskiej w Lesku, dowiecie się z numeru 18 Korso Gazety Sanockiej.

Tomasz Majdosz
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------