XVI Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej

  • 11.05.2018, 12:25 (aktualizacja 11.05.2018, 13:17)
  • Agnieszka Szczepańska

Podziel się:

Oceń:

XVI Dziecięcy Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej
„Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie” - to hasło XVI Dziecięcego Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej, który będzie miał miejsce 2 i 3 czerwca w Sanoku. Organizatorem wcześniejszych edycji był śp. ks Tomasz Grzywna, wikary sanockiej fary, który zmarł nagle 22 września ub. roku. Jego współpracownicy postanowili kontynuować tę inicjatywę.

Festiwal jest formą konkursu na wykonanie dwóch piosenek (jednej religijnej i jednej patriotycznej) przez dzieci i młodzież od przedszkola aż do ukończenia szkoły średniej.

Uczestnikami mogą być zarówno soliści, jaki i duety oraz zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne.W ramach konkursu należy wykonać z pamięci dowolnie wybrane dwie piosenki: jedną religijną i jedną patriotyczną (zaprezentowanie tylko jednej piosenki nie podlega punktacji konkursowej!). Czas występu nie może przekroczyć 10 minut.

Eliminacje dla uczestników z gminy Zagórz i Komańcza odbędą się 25 maja w Domu Kultury w Zagórzu, a dla uczestników z pozostałych miejscowości 2 czerwca w Klubie Górnika w Sanoku.

Natomiast w niedzielę 3 czerwca o godz. 8 w Klubie Górnika rozpocznie się wielki finał. O godz. 12.30 w kościele Przemienienia Pańskiego w Sanoku uczestnicy festiwalu wezmą udział w Mszy św. Po niej o godz. 14, podczas Koncertu Galowego, zostaną ogłoszone wyniki oraz wręczone nagrody laureatom

Aby wziąć udział w festiwalu, należy dostarczyć wypełnioną Kartę Uczestnika (można ją pobrać - załącznik do niniejszej informacji):

- uczestnicy z gmin Zagórz i Komańcza - do 23 maja dla na adres MGOKiS w Zagórzu, ul. Piłsudskiego 37 lub na adres mailowy: [email protected];

- pozostali uczestnicy - do 25 maja pocztą lub osobiście do kancelarii parafii farnej w Sanoku lub na adres mailowy: [email protected]

Formularze są też dostępne na stronie internetowej parafii www.fara.sanok.pl

Szczegóły w załączonym regulaminie festiwalu.

Agnieszka Szczepańska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe