Korso na weekend, czyli jakie na nas czekają imprezy

  • 17.05.2018, 14:36 (aktualizacja 18.05.2018, 08:27)

Podziel się:

Oceń:

Korso na weekend, czyli jakie na nas czekają imprezy Agnieszka Szczepańska
W ten weekend czekają na nas wernisaże, koncerty i rajdy.

Moje miasto

Osiedlowy Dom Kultury "Puchatek" zaprasza na wystawę "Moje Miasto", przygotowaną przez Klub Fotografików Sanockich. Wystawa będzie czynna od 18 maja do 1 czerwca w godzinach 14 do 18.

Śpiewajmy Bogu i Ojczyźnie

Zapraszamy do udziału w 16. Festiwalu Piosenki Religijnej i Patriotycznej.

Eliminacje odbędą się 2 czerwca (sobota) o godz. 9 w Klubie Górnika w Sanoku, natomiast finał zaplanowano na 3 czerwca o godz. 8. Więcej informacji na stronie organizatora - Parafii Przemieniania Pańskiego w Sanoku.

Szlakami Niepodległej

Zarządu Koła Terenowego nr 1 przy Oddziale PTTK "Ziemia Sanocka" w Sanoku zaprasza na cykl rajdów z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Tym razem, 20 maja zaplanowano przejazd na trasie: Sanok - Komańcza - Medzilaborce (Słowacja) - Osadne, przejście piesze na odcinku: Osadne - Balnica - Maniów (pomnik poświęcony kurierom beskidzkim) - czas przejścia ok. 4 godz oraz przejazd do Kulasznego (szlak niebieski) i przejście piesze na odcinku: "Góra Łukanusa" 578 m (pomnik poświęcony kurierom beskidzkim) - Bania 561 m - Łukowe (po drodze ognisko) - czas przejścia ok. 2 godz. Szczegóły u organizatora.

Europejska Noc Muzeów

PGE Polska Grupa Energetyczna już po raz piąty zaprasza do Muzeum Energetyki Podkarpackiej na pasjonującą przygodę z nauką i historią. W sobotę, 19 maja, od godziny 19 do 1 w nocy, Muzeum Energetyki Podkarpackiej mieszczące się w siedzibie PGE Obrót  w Rzeszowie przy ul. 8 Marca 6 otworzy drzwi dla zwiedzających. Pod okiem przewodnika będzie można zobaczyć narzędzia pracy ówczesnych energetyków, takie jak liczniki Szpotańskiego, amperomierze, watomierze, aparaty monterskie czy zegary ze starej elektrowni. A także dać się porwać doświadczeniom i pokazom. Jedną z głównych atrakcji będą widowiskowe wyładowania Transformatora Tesli, pokazy z dziedziny elektryczności i magnetyzmu, a na najmłodszych czekać będą zabawy i konkursy z nagrodami.

Trachiniki" Sofoklesa

Od Sofoklesa do Becketta - krótka historia światowego dramatu Antoni Libera pod batutą Janusza Szubera. 21maja o godz. 18 zapraszamy do Sali Gobelinowej sanockiego Zamku na spotkanie z "Trachiniki" Sofoklesa, czyli psychologiczno-erotyczny thriller o rozkładzie małżeństwa i tragicznej próbie odzyskania miłości męża przez zdradzaną żoną na przykładzie Heraklesa i Dejaniry.

Na czterech łapach

Osiedlowy Dom Kultury "GAGATEK" i Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt ANIMALS zapraszają dzieci przedszkolne, szkolne oraz młodzież gimnazjalną i licealistów do udziału w I edycji konkursu plastycznego "Na czterech łapach". Temat konkursu brzmi: "Mój zwierzęcy przyjaciel". Prace można składać do 11 czerwca.

 


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe