Samowolka z ogrodzeniem

  • 11.06.2018, 06:02
  • Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
Samowolka z ogrodzeniem Fot. czytelnik Właściciel swoją posesję odgrodził od drogi deskami i pustakami, które stanowią zagrożenie dla kierowców i pieszych.
Jeden z mieszkańców ulicy Kołłątaja w Sanoku zniecierpliwiony tym, że samochody wjeżdżają na kawałek jego posesji, prowizorycznie zagrodził teren. Nie spodobało się to jednak kierowcom.

Problem do naszej redakcji zgłosił jeden z nich.
- Według mnie to samowolka budowlana - mówi mieszkaniec Sanoka, który mijając się z samochodem dostawczym na ulicy Kołłątaja, wjechał w ustawione deski i pustaki, które odgradzają teren od drogi. - Uszkodziłem samochód. Takie coś stanowi zagrożenie dla pieszych i kierowców.

Sprawę zgłosił już do sanockiego magistratu.
- Temat jest nam znany - potwierdza Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. - Właściciel odgrodził swoją działkę. Teren nie jest nasz, ale sposób wykonania tego ogrodzenia faktycznie stanowi zagrożenie dla użytkowników drogi, dlatego zwrócimy się z pismem do właściciela o rozebranie ogrodzenia. Mam nadzieję, że rozwiążemy ten problem i bariera zostanie usunięta.

Czy później ten teren zostanie zabezpieczony w innych, właściwy sposób, tego nie wiemy.   
Burmistrz zaznacza, że z ulicą Kołłątaja od momentu zakończenia remontu są problemy. Włodarz ma nadzieję, że w przyszłości problem z miejscami parkingowymi rozwiąże jeszcze niewykonany parking koło przychodni przy ulicy Lipińskiego.

 Podobny temat poruszył na sesji rady powiatu Damian Biskup, który wnioskował, aby przeznaczyć na budowę miejsc parkingowych pieniądze z tzw. środków wolnych. Zofia Kordela-Borczyk dodała, że potrzebny byłby też remont podjazdu dla niepełnosprawnych. Poparł ich radny Kazimierz Węgrzyn. Teraz wszystko zależy od zarządu powiatu.

Anna Twardy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe