Muzyka filmowa i popularna na koncercie Con Amore

  • 14.06.2018, 17:45 (aktualizacja 14.06.2018, 17:55)
  • AS

Podziel się:

Oceń:

Muzyka filmowa i popularna na koncercie Con Amore Damian Biskup
Znane i lubiane dźwięki muzyki popularnej i filmowej popłynęły 2 czerwca ze sceny Sanockiego Domu Kultury podczas występu zespołu smyczkowego Con Amore. Koncert zamienił się w prawdziwe widowisko: słuchacze oglądali fragmenty filmów ilustrowanych przez muzykę, a z balkonu spadała kaskada baniek mydlanych, mieniących się tęczowo w świetle reflektorów.

Młodzi muzycy pod batutą Grażyny Dziok wykonali utwory z bajek dla dzieci Walta Disneya oraz z filmów: "Król Lew", "Czarnoksiężnik z krainy Oz" (piosenka "Over the rainbow" Harolda Arlena), "Harry Potter", "Gladiator" i "Gra o Tron",  a także kompozycje Johna Williamsa i Michaela Jacksona. Najmłodsze Con Amorki zagrały brawurowo "John Ryan`s Polka" oraz "Hen-Coop Rag", a te trochę starsze - "Tarantellę" Marcelego Popławskiego. Zabrzmiał również utwór "Amar Pelos Dois" Luisy Sobral (piosenka, która w wykonaniu Salvadora Sobrala zwyciężyła w konkursie Eurowizji 2017).

Młodzi muzycy są uczniami Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku. Większość gra na skrzypcach i altówkach, dwie dziewczyny (Marcelina Cecuła i Joanna Kiczorowska) na wiolonczeli. Na klawiszach towarzyszyli im Oksana Drozdowska i Jakub Jankiewicz, który również zaaranżował partię fortepianu w części utworów. Efekty wizualne przygotowała uzdolniona skrzypaczka Weronika Indyk. Można zatem powiedzieć, że koncert był w dużym stopniu dziełem autorskim samej muzycznej młodzieży, która zaangażowała się w jego urozmaicenie.

Występ tradycyjnie poprzedziły trzydniowe warsztaty w dworku w Woli Sękowej.

AS

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe