SANOK: Postawiono zarzuty radnemu miejskiemu, teraz czas na rozprawę

  • 24.07.2018, 17:00
  • TM

Podziel się:

Oceń:

SANOK: Postawiono zarzuty radnemu miejskiemu, teraz czas na rozprawę fot.pixabay.com Radny miejski, który awanturował się będąc pod wpływem alkoholu usłyszał zarzuty.
Sprawa pijanego awanturnika z kwietnia tego roku w Sanoku będzie przechodzić przez kolejne fazy procesu sądowego.

Sąd Rejonowy w Sanoku wydał uproszony wyrok tzw. nakazowy, czyli bez przeprowadzonej rozprawy wobec pijanego agresora. Nad 70-latkiem, radnym miejskim, ciążyły dwa zarzuty z artykułu 224 § 2, tj. stosowania gróźb bezprawnych wobec funkcjonariuszy policji w celu zaniechania czynności służbowych oraz z artykułu 226 § 1, czyli znieważenia funkcjonariusza publicznego.

Wyrokiem nakazowym za popełnione przestępstwa zasądzono radnemu karę łączną w wysokości 100 stawek dziennych po 20 złotych. Wymierzone zostało także zadośćuczynienie dla trzech funkcjonariuszy policji, po 200 złotych dla każdego. Jednak obrońca oskarżonego mężczyzny wniósł sprzeciw, co w świetle prawa oznacza, że wyrok traci moc.

- W chwili obecnej sprawa będzie podlegać dalszemu rozpoznaniu na zasadach ogólnych - wyjaśnia Beata Piotrowicz z Prokuratury Okręgowej w Krośnie. - Trwa wyznaczanie terminu rozprawy.

Przypomnijmy, 10 kwietnia w samo południe w okolicy ulicy Słowackiego w Sanoku 70-letni pijany agresor ubliżał przybyłym na miejsce ratownikom medycznym i funkcjonariuszom policji. Po wstępnym przesłuchaniu okazało się, że awanturnikiem był jeden z radnych miejskich.
 

TM

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
kolec
kolec 24.07.2018, 21:29
kto wie z jakiej partii ten radny?
kornett.
kornett. 31.07.2018, 17:35
Stary komunista.

Pozostałe