SANOK: Sanoczanie na podium w Mistrzostwach Polski w downhillu FOTO

  • 27.07.2018, 11:10 (aktualizacja 28.07.2018 23:12)
  • Anna Twardy
SANOK: Sanoczanie na podium w Mistrzostwach Polski w downhillu FOTO Piotr Staroń Kuba "Śruba" Tabisz zdobył Mistrzostwo Polski w downhill w kategorii Kids Race.
Zwycięstwem zakończył się dla sanoczan występ na Mistrzostwach Polski Diverse Downhill Contest w Kasinie Wielkiej. Aż trzech zawodników stanęło na podium.

Mistrzostwa Polski to zawody, do których zawodnicy z Sanoka i okolic: Piotr Gembalik, Artur Hryszko, Kamil Gładysz, Szymon Gładysz i Jakub "Śruba" Tabisz przygotowywali się ze zdwojoną siłą. Artur Hryszko wspomina, że już po pierwszym dniu treningów sanocka grupa wiedziała, że łatwo nie będzie. Zwłaszcza że deszcz padał cały poprzedni tydzień, co zmieniło warunki. Trasa, w której wystartowali, liczyła dwa kilometry i posiadała dużo elementów siłowych oraz długi odcinek sprintu do mety, przez co była wymagająca fizycznie.

Taktyka sanockich zawodników polegała na tym, aby spokojnie przejść przez eliminację, a siły pozostawić na finał. Plan przyniósł efekty w postaci pierwszego miejsca dla Piotra Gembalika w kategorii Masters II i Jakuba "Śruby" Tabisza w kategorii Kids Race. Kuba osiągnął najlepszy wynik i fenomenalny czas, dzięki któremu wygrałby również w kategorii powyżej.

- Jestem bardzo zadowolony z Kuby, bo nie sądziłem, że mu tak dobrze pójdzie - mówi Artur Hryszko, trener młodego zawodnika. - Zwłaszcza że miał sporą konkurencję.

Sam Artur zajął trzecie miejsce w kategorii Elita.

- Szczerze mówiąc, liczyłem na top 5, choć z tyłu głowy pojawiały się myśli o podium - mówi. - Wiedziałem, że jestem dobrze przygotowany fizycznie. W eliminacjach miałem stabilny przejazd i zjechałem z drugim czasem. To zdecydowanie dodało mi pewności siebie i podczas finału byłem już tak skupiony, że nie słyszałem nic aż do linii mety. Jestem zadowolony z wyniku i zmotywowany na następny wyścig.

W tej samej kategorii na 11. miejscu uplasował się Kamil Gładysz, zaś Szymon Gładysz zajął 18. miejsce w Hobby Junior.

 

Anna Twardy

Zdjęcia (9)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Przepraszamy, ale możliwość komentowania jest niedostępna.

Pozostałe