BIESZCZADY: Święto pszczół w Pszczelinach FOTO

  • 2.08.2018, 08:36 (aktualizacja 02.08.2018 09:42)
  • at
BIESZCZADY: Święto pszczół w Pszczelinach FOTO Mirosław Piela Święto pszczoły w Pszczelinach
W Pszczelinach zorganizowano III Bieszczadzkie Święto Pszczoły. Na uczestników imprezy czekały konferencje, koncert i mnóstwo atrakcji.

Święto Pszczoły rozpoczęło się mszą świętą w kościele filialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pszczelinach. O godzinie 11.00 miała miejsce III Konferencja Pszczelarska, w czasie której Krzysztof Bałon z Gospodarstwa Pszczelarskiego na Podkarpaciu "Eko Bałon" poruszył takie tematy jak: wychów pszczelich matek, poddawanie pszczelich matek, sposoby pozyskiwania pyłku, pierzgi, propolisu i wosku oraz właściwości lecznicze miodu i innych produktów pszczelich. Natomiast Sławomir Forystek z Nadleśnictwa Katowice opowiedział o dzikich pszczołach, a także o pszczelich zwyczajach i bartnictwie.

W trakcie imprezy zorganizowano konkurs na najlepsze ciasto miodowe. Zwyciężył Klub Seniora "Złota Jesień". Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Stuposianki ze Stuposian, zaś trzecie KGW Jagódka z Dwernika.

W czasie Święta Pszczoły wystąpiła kapela "Połoniny" z Lutowisk oraz kapela "Na Drabini" ze Strzałek. Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Była wystawa "pszczeli mikroświat", pokazowy ul pszczeli, tablica multimedialna "życie i zwyczaje pszczół", konkursy i zabawy o tematyce leśnej i pszczelarskiej, kiermasz i degustacja miodów, prezentacja sprzętu pszczelarskiego, kiermasz ciast, jadła regionalnego, miodów bieszczadzkich i innych produktów pszczelich, a także produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego oraz giełda sprzętu pszczelarskiego.

Dzień zakończył się zabawą taneczną do białego rana.

 

at

Zdjęcia (24)

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe