BIESZCZADY: Święto pszczół w Pszczelinach FOTO

  • 02.08.2018, 08:36 (aktualizacja 02.08.2018, 09:42)
  • at
Podziel się:
Oceń:
BIESZCZADY: Święto pszczół w Pszczelinach FOTO Mirosław Piela Święto pszczoły w Pszczelinach
W Pszczelinach zorganizowano III Bieszczadzkie Święto Pszczoły. Na uczestników imprezy czekały konferencje, koncert i mnóstwo atrakcji.

Święto Pszczoły rozpoczęło się mszą świętą w kościele filialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Pszczelinach. O godzinie 11.00 miała miejsce III Konferencja Pszczelarska, w czasie której Krzysztof Bałon z Gospodarstwa Pszczelarskiego na Podkarpaciu "Eko Bałon" poruszył takie tematy jak: wychów pszczelich matek, poddawanie pszczelich matek, sposoby pozyskiwania pyłku, pierzgi, propolisu i wosku oraz właściwości lecznicze miodu i innych produktów pszczelich. Natomiast Sławomir Forystek z Nadleśnictwa Katowice opowiedział o dzikich pszczołach, a także o pszczelich zwyczajach i bartnictwie.

W trakcie imprezy zorganizowano konkurs na najlepsze ciasto miodowe. Zwyciężył Klub Seniora "Złota Jesień". Drugie miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich Stuposianki ze Stuposian, zaś trzecie KGW Jagódka z Dwernika.

W czasie Święta Pszczoły wystąpiła kapela "Połoniny" z Lutowisk oraz kapela "Na Drabini" ze Strzałek. Impreza obfitowała w wiele atrakcji. Była wystawa "pszczeli mikroświat", pokazowy ul pszczeli, tablica multimedialna "życie i zwyczaje pszczół", konkursy i zabawy o tematyce leśnej i pszczelarskiej, kiermasz i degustacja miodów, prezentacja sprzętu pszczelarskiego, kiermasz ciast, jadła regionalnego, miodów bieszczadzkich i innych produktów pszczelich, a także produktów regionalnych i rzemiosła artystycznego oraz giełda sprzętu pszczelarskiego.

Dzień zakończył się zabawą taneczną do białego rana.

 

at

Zdjęcia (24)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe