GMINA BUKOWSKO: Straż pożarna z Nagórzan i Wolicy zwycięzcami XV Gminnych Zawodów Jednostek OSP WYNIKI FOTO

  • 2.08.2018, 09:23 (aktualizacja 02.08.2018 09:34)
  • Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
GMINA BUKOWSKO: Straż pożarna z Nagórzan i Wolicy zwycięzcami XV Gminnych Zawodów Jednostek OSP WYNIKI FOTO Anna Twardy Zawody strażackie w Nagórzanach
Strażacy z Nagórzan i strażaczki z Wolic królowali w zawodach strażackich, które zorganizowano w Nagórzanach. Teraz będą reprezentować gminę Bukowsko na zawodach powiatowych.

W XV Gminnych Zawodach Jednostek OSP w Nagórzanach wzięło udział siedemnaście drużyn: dziewięć męskich, dwie kobiece oraz sześć młodzieżowych. Turniej rozegrano w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy z torem przeszkód oraz rozwinięcie linii bojowej z udziałem motopompy, puszczaniem wody i strącaniem pachołków.

W grupie "męskiej" A zwyciężyła OSP Nagórzany, która uzyskała 104,5 pkt., wyprzedzając tym samym OSP Nadolany (107,2 pkt.) oraz OSP Tokarnię (115,5 pkt.). W grupie kobiecej pierwsze miejsce zajęła OSP Wolica (137,5 pkt), zaś drugie OSP Wola Sękowa (146,5 pkt.). W grupie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na pierwszym miejscu uplasowała się OSP Nagórzany z wynikiem 1110,2 pkt. Na drugim miejscu znalazły się OSP Nadolany (996 pkt.), a na trzecim OSP Wolica (986,2 pkt.).

- Jesteśmy małą jednostką, chyba najmniejszą w gminie Bukowsko, ale wiele zawdzięczamy naszym druhom, bo są bardzo mobilni - mówi Piotr Ćwiąkała, prezes straży. - Nie mamy boiska sportowego, dlatego zawody zorganizowaliśmy na łące. Prezes Ćwiąkała zaznacza, że miejsca na zawody użyczył Tadeusz Silarski, jeden z mieszkańców wsi i dzierżawca łąki. - Pan Tadeusz poświęcił drugi zbiór siana na ten cel - mówi. - Aura nas nie rozpieszczała, bo intensywnie padało przez cały ostatni tydzień. Między deszczami porządkowaliśmy łąkę. Prace wyglądały tak, że na dźwięk syreny przychodziło 10-12 druhów ze swoimi kosiarkami i traktorkami. Pomogli nam też pracownicy interwencyjni gminy. Jednak sporo prac wykonali strażacy, strażaczki i młodzież. Jestem mocno zbudowany ich postawą.  W organizowaniu imprezy pomogli również mieszkańcy Nagórzan i życzliwe jednostce osoby. Wojciech Wierzbicki użyczył transportu. Wsparł też jednostkę finansowo. Podobnie Zyta i Andrzej Widowscy, zaś Stanisław Lenio pomógł utwardzić i przygotować parking. Nagrody dla zwycięzców ufundowali Robert Pieszczoch, radny powiatu, Marek Bańkowski, radny gminy i Urząd Gminy w Bukowsku. Ochotnicza Straż Pożarna w Nagórzanach liczy łącznie około 60 osób (na 82 numery w miejscowości), w tym 47 czynnych druhów, dwanaście strażaczek, a reszta to młodzież. Do niedawna były dwie drużyny młodzieżowe, ale starsi członkowie przeszli do seniorów. Teraz funkcjonuje mieszana młodzieżowa drużyna pożarnicza. Największym osiągnięciem MDP z Nagórzan jest start w wojewódzkich zawodach strażackich. Tegoroczne zawody gminne zorganizowano po dziesięciu latach przerwy. 

Na uczestników zawodów i widzów czekała strażacka grochówka i grillowana kiełbasa. Najmłodszym organizatorzy zapewnili zjeżdżalnię i lody. Impreza zakończyła się festynem ogrodowym "Do białego rana" z zespołem "JA-GO".

WYNIKI:

Drużyna MDP:

I miejsce: OSP Nagórzany: 1110,2 pkt.
II miejsce: OSP Nadolany: 996 pkt.
III miejsce: OSP Wolica: 986,2 pkt.

Poza podium uplasowały się drużyny z OSP: Zboiska, Nowotaniec I i Nowotaniec II

Grupa A:

I miejsce: OSP Nagórzany: 104,5 pkt.
II miejsce: OSP Nadolany: 107,2 pkt.
III miejsce: OSP Tokarnia: 115,5 pkt.

W zawodach wzięły również udział drużyny z OSP: Wola Sękowa, Zboiska, Pobiedno, Nowotaniec, Bukowsko, Wolica.

Grupa C:

I miejsce: OSP Wolica: 137,5 pkt.
II miejsce: OSP Wola Sękowa: 146,5 pkt.

Anna Twardy

Zdjęcia (27)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe