Tajemnicza śmierć czterolatki

  • 9.08.2018, 11:15 (aktualizacja 09.08.2018 12:16)
  • Martyna Sokołowska
Tajemnicza śmierć czterolatki fot.pixabay.com Wyjaśnianiem przyczyn śmierci czteroletniej Oli zajmą się biegli
Specjalny zespół biegłych specjalistów będzie wyjaśniał przyczyny i okoliczności śmierci czteroletniej Oli, która w marcu tego roku zmarła na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w Lesku.

W tym tygodniu do Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie wpłynęła uzupełniona o dodatkowe wnioski biegłych dokumentacja z sekcji zwłok dziewczynki. - Te wnioski nie są rozstrzygające, nadal nie ma pewności co do przyczyn śmierci dziecka - powiedział nam Mariusz Chudzik, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Ze względu na dobro rodziny i śledztwa, prokurator nie ujawnia wyników sekcji zwłok czterolatki. Dodaje, że wyjaśnianiem przyczyn i okoliczności śmierci dziecka zajmie się specjalny zespół biegłych, który zostanie powołany w najbliższych dniach. Na ich opinię trzeba będzie poczekać nawet kilka miesięcy.

Jednocześnie trwają dalsze czynności w sprawie, w tym. m.in. przesłuchania świadków.

Przypomnijmy. Tragedia wydarzyła się 8 marca tego roku. Dziewczynka została przyjęta na SOR w Lesku, gdzie mimo wysiłków lekarzy zmarła.

Prokuratura Regionalna w Rzeszowie prowadzi śledztwo z artykułu 160 par. 2 Kodeksu Karnego, czyli o narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osobę, na której ciążył obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo.

Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe