Do trzech razy sztuka

  • 16.08.2018, 13:44 (aktualizacja 16.08.2018, 14:34)
  • Martyna Sokołowska

Podziel się:

Oceń:

Do trzech razy sztuka Martyna Sokołowska Grzesiek dwukrotnie uciekał z ośrodka i wracał na ulicę. Za trzecim razem postanowił zmienić swoje życie. Odstawił alkohol i zrobił kurs opiekuna osób starszych.
Historia Grzegorza, mieszkańca Domu Inwalidy Bezdomnego w Sanoku, to dowód na to, że warto walczyć o siebie i swoją przyszłość. Mężczyzna pokonał nałóg, z wyróżnieniem ukończył kurs opiekuna osób starszych i na nowo układa swoje życie. Inspiruje też innych bezdomnych do walki o lepsze jutro.

Grzegorz do ośrodka trafił trzy lata temu. Był poważnie chory, uzależniony od alkoholu i leków.

- Fizycznie i psychicznie znalazłem się w opłakanym stanie. Nadużywałem alkoholu, leków, zdarzały się narkotyki... Starałem się walczyć, o siebie, o lepszą przyszłość, ale na początku szło mi to z marnym skutkiem - wspomina.

Dwukrotnie uciekał z ośrodka i wracał na ulicę. Za trzecim razem postanowił zmienić swoje życie. Odstawił alkohol, zrobił kurs opiekuna osób starszych. Sens odnalazł w pracy na rzecz innych.

- Na początku trochę pomagałem pielęgniarkom przy opiece nad innymi mieszkańcami ośrodka - opowiada. - Z czasem angażowałem się coraz bardziej. Idea niesienia pomocy innym jakoś zawsze była mi bliska.

Z wyróżnieniem ukończył kurs opiekuna osób starszych, pracuje w Domu Inwalidy Bezdomnego. Pomaga przy opiece nad mieszkańcami - myje, goli, przebiera i karmi, asystuje też przy rehabilitacji.

- Lubię to, co robię. Dzięki pracy mój stan psychiczny bardzo się poprawił. Zacząłem wierzyć, że wszystko jakoś się poukłada. No i w końcu czuję się potrzebny... - przyznaje.

Cały tekst przeczytasz w najnowszym (33) numerze Korso Gazety Sanockiej. 

Martyna Sokołowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe