Bieszczady okiem turysty

  • 21.09.2016, 05:00
  • Anna Twardy

Podziel się:

Oceń:

Bieszczady okiem turysty
Bieszczadzkie góry to jedno z najbardziej odwiedzanych przez turystów miejsc w Polsce. Najwięcej osób wybiera się w ten region w okresie wakacyjnym. Okazuje się, że popularność Bieszczadów z roku na rok wzrasta.

W tym roku szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego odwiedziło 253,3 tysięcy osób. W lipcu naliczono 106,5 tysięcy, zaś w sierpniu 146,8. Są to wartości o 23% większe niż w roku ubiegłym, a o ponad 50% wyższe niż przeciętnie w latach 2012-2014.

Największą popularnością cieszył się szlak z Wołosatego (ok. 46 tysięcy) oraz z Przełęczy Wyżnej na Połoninę Wetlińską (44 tysiące).

Jak poinformował dr Ryszard Prędki, kierownik Działu Udostępniania i Komunikacji Społecznej z Bieszczadzkiego Parku Narodowego, większe remonty będą realizowane ze środków unijnych w latach 2017-2019.

Więcej w 37 numerze tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Anna Twardy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe