Burmistrz Tadeusz Pióro: Nie mamy się czego wstydzić

  • 6.09.2018, 11:15 (aktualizacja 10.09.2018 12:06)
  • Martyna Sokołowska
Burmistrz Tadeusz Pióro: Nie mamy się czego wstydzić Martyna Sokołowska - Nie mamy się czego wstydzić. Sanok się rozwija, powstają nowe inwestycje. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi udaje nam się iść do przodu. Chciałbym kontynuować moją wizje rozwoju miasta, dlatego będę starał się o reelekcję - mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.
- Na pewno te cztery lata to nie był stracony czas. Sporo udało nam się zrobić, ale nadal wiele jest do zrobienia. Mam wizję dalszego rozwoju miasta, dlatego staram się o reelekcję - powiedział burmistrz Tadeusz Pióro w wywiadzie dla Korso Gazeta Sanocka. Zdradził też plany na przyszłość i odniósł się do ostatnich afer związanych z Tygodnikiem Sanockim i zmian na stanowisku dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sanoku.

Skoro rozmawiamy o "aferach", to proszę odnieść się do tej związanej z Tygodnikiem Sanockim. Czy pani Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz została zwolniona z pracy za chęć publikacji wywiadu z pana kontrkandydatem do fotela burmistrza?

Nie. Została przeniesiona na inne stanowisko. Sama podjęła decyzję o pójściu na urlop. Po powrocie dyrektor Puchała zaproponuje jej dalszą pracę w Miejskiej Bibliotece Publicznej, a jaką decyzję podejmie sama zainteresowana, to już zależy od niej.

Zachowała także pensję, którą pobierała, pracując na stanowisku redaktora naczelnego TS.

A dlaczego po ogłoszeniu przez pana Matuszewskiego decyzji o starcie w wyborach na stanowisko burmistrza Sanoka zwolnił go pan z pracy?

To był jeden z moich najbliższych pracowników. Ufałem mu, traktowałem trochę jak syna. Przekazywałem wszystkie informacje, towarzyszył mi podczas spotkań, wyjazdów i konferencji. Myślałem, że promuje miasto, a dzisiaj już wiem, że promował siebie.

Uzurpuje sobie wszystko, co w Sanoku dzieje się związanego ze sportem, a ja po raz kolejny podkreślam, że to sukces pracy grupy ludzi.

Twierdzi, że poinformował pana o swoim starcie w wyborach.

Prawda jest taka, że prowadziliśmy rozmowy na ten temat. Doszliśmy do pewnego konsensusu, mieliśmy dalej współpracować. Nagle były dyrektor ogłosił swój start w wyborach. Dla mnie takie zachowanie to zwyczajny brak lojalności. Tak się po prostu nie da – do godziny 15, kiedy jest się w pracy, być lojalnym, a po 15 już nie. Stąd moja decyzja o zwolnieniu. Proszę mi wierzyć, że zachowanie byłego dyrektora było dla mnie sporym zaskoczeniem i ciosem, którego się nie spodziewałem. Dla mnie kwestia byłego dyrektora MOSiR-u to największa zawodowa porażka.

Cały wywiad w najnowszym numerze Korso Gazeta Sanocka.

Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
eustachy
eustachy 17.09.2018, 08:17
Brawo Panie Burmistrzu będziemy na pana głosować!!!
Max
Max 13.09.2018, 08:44
Wszyscy na początku dużo obiecują, żeby tylko na nich głosować, a potem będzie jak to zwykle bywa. Nie dajmy się zwieść. Pióro sprawdzony, ja jestem za nim.
Matii
Matii 11.09.2018, 12:10
Brawo Panie burmistrzu to co pan robi dla Sanoka to zaden inny burmistrz tego nie zrobi. Bo bedzie za słaby.
Kamil
Kamil 11.09.2018, 08:04
Z tego co wiem to p. Matuszewski wygrał konkurs, a p. burmistrz twierdzi, że został dyrektorem dzięki niemu. Wynika z tego, że konkurs był fikcją. Oj nieładnie. A poza tym, czy bycie dyrektorem pozbawia praw obywatelskich (w tym wyborczych)?
500+300 😋
500+300 😋 10.09.2018, 18:53
......, ale złodzieje kwiczą aż
miło posłuchać 😀
Snk
Snk 8.09.2018, 18:40
Z tego co wiem to obecny burmistrz ma już syna który mieszka blok dalej od byłego dyrektora, to niech zajmie się nim i jego sprawami, nielokalnoac Boże jakie to już jest nudne, poseł Uruski teraz też że Tomek nielojalny a sam go wychwalal PiS =kłamstwo i brak argumentów...
logiczny
logiczny 13.09.2018, 08:36
może wychwalał zanim ten stał się nielojalny , to raczej logiczne
Basia
Basia 8.09.2018, 13:34
NIe wstydźmy się, powiedzmy jak jest naprawdę. Ale tak naprawdę.
Kolega
Kolega 6.09.2018, 13:22
Tak, Tadek podal mlodemu reke pozwolil mu sie promowac a on mu wiwinal taki numer. Tadek bedzie burmistrzem, bo takich inwestycji w Sanoku jeszcze nie bylo a byly dytektor Mosiru na coz...
Kol
Kol 6.09.2018, 13:07
Hahahaha. Traktował Matuszewskiego jak syna...to biskup jest córką chyba, hahahaha. Zero merytoryki,Tadziu urażony jak zdradzona baba.Zenada.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------