Pamięci poległych żołnierzy

  • 06.09.2018, 12:50
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
Pamięci poległych żołnierzy UG w Sanoku
10 września w Bykowcach odbędą się obchody rocznicowe, upamiętniające potyczkę oddziałów polskich i niemieckich w 1939 roku, podczas której śmierć poniosło sześciu żołnierzy Pułku Strzelców Podhalańskich z Sambora.

Wydarzenie jest upamiętnieniem postaci ppor. Mariana Zaremby oraz jego podkomendnych: szer. Ludwika Lisiaka, szer. Ignacego Matuszczaka, szer. Leona Piłata, szer. Leona Urbaniaka i szer. NN., którzy ponieśli brutalną śmierć z rąk niemieckich oficerów. Ciała polskich żołnierzy spoczywają na cmentarzu w Bykowcach.

W programie Obchodów:

11.00 – Rozpoczęcie uroczystości – odśpiewanie hymnu.

11.15 – Rys historyczny wydarzeń września 1939 – dr Hubert OSADNIK – MBL w Sanoku.

11.30 – Złożenie wieńców i kwiatów przy pomniku poległych żołnierzy

12.15 – Przemarsz uczestników uroczystości na cmentarz wiejski.

12.30 – Uroczystości na cmentarzu: modlitwa za poległych, apel poległych oraz salwa honorowa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa.

Organizator wydarzenia jest Gmina Sanok. Partnerzy to: Muzeum Budownictwa Ludowego SKANSEN w Sanoku, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bykowce MOJA WIEŚ im. Stanisławy Tarnowieckiej, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich im. gen. bryg. M. Boruty Spiechowicza, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe