Coś dla małych i dużych. Startują zajęcia w BWA

  • 7.09.2018, 07:43 (aktualizacja 07.09.2018 08:16)
  • Tomasz Majdosz
Coś dla małych i dużych. Startują zajęcia w BWA Tomasz Majdosz Żeby wziąć udział w stałych zajęciach (plastycznych i teatralnych) przygotowanych przez artystów i instruktorów BWA Sanok, potrzeba tylko odwagi. Na zdjęciu aktorzy Teatru BWA dla Dorosłych (od lewej Łukasz Sabat, Andrzej Kutiak) podczas spektaklu "Dwóch teatrów" Jerzego Szaniawskiego w reżyserii i
Startuje nowy sezon w Biurze Wystaw Artystycznych w Sanoku, a wraz z nim sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Oferta BWA jest bogata, opiera się na stałych cyklicznych zajęciach, obok których odbywać się będą także okolicznościowe m.in. wystawy, festiwale filmowe, zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych.

Dla najmłodszych przewidziane są warsztaty plastyczne prowadzone pod kierunkiem Joanny Szostak, doświadczonej instruktorki oraz malarki. Te niecodzienne lekcje, na których dzieci (grupa młodsza, 5-8 lat) będą mogły poprzez zabawę poznać różnorodne techniki plastyczne z wykorzystanie nieograniczonych materiałów. Bo jak zapewniają organizatorzy, tworzyć można dosłownie ze wszystkiego, nawet z rzeczy, które przestały służyć na co dzień. Nieco starsze dzieci (9-12 lat) oprócz kreatywnego tworzenia zapoznają się z podstawowymi zasadami rysunku oraz zagadnieniami z dziedziny sztuki. Ale o nudzie nie ma mowy, czego dowodem jest szybko rosnąca kolejka chętnych.

Warsztaty odbywać się będą co czwartek, grupa młodsza o godzinie 16.00, starsza o godzinie 17.00.

Dorośli z kolei pod okiem wybitnych malarzy młodego pokolenia Szymona Szczepkowskiego (grupa początkujących, spotkania w każdy wtorek, godzina 17.00-20.00) i Tomasza Mistaka (grupa zaawansowana, spotkania środa, godzina 16.00-19.00) co tydzień wkroczą w świat malarskiej wyobraźni. Przy okazji poznają tajniki powstawania rysunku, komponowania obrazu bez skrępowania sztywnymi regułami.

Swoje kulisy dla zainteresowanych odsłania również Teatr BWA Scena dla Dorosłych.

- Rokrocznie obserwujemy, że zapotrzebowanie na tego typu formy spędzania wolnego czasu rośnie - mówi Sławomir Woźniak, kierownik BWA, prowadzący grupę teatralną. - To dobra propozycja zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Młodsi oswajają się z szeroko pojętą kulturą, przy tym odkrywając swoje możliwości plastyczne, a dorośli często spełniają skrywane marzenia.

Zajęcia teatralne przewidziane są w każdy piątek o godzinie 18.00. Jak zdradza reżyser Sławomir Woźniak, więcej odwagi posiadają panie, mężczyznom trudniej przychodzi wstąpienia do trupy teatralnej. Jednak gdy znajdą się już na scenie, w niczym nie ustępują kobietom. W każdym razie i jedni i drudzy nabierają pewności siebie, a nawet umiejętności w radzeniu sobie z codziennymi problemami - zaznacza Sławomir Woźniak.

Zapisy do poszczególnych grup i na warsztaty wciąż trwają. BWA stoi otworem dla każdego, kto ma odwagę pokazać swoją pasję, a także talent i nie boi się ujarzmiać wyobraźnię.

Tomasz Majdosz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------