Dworzec w Sanoku na gwiazdkę - deklaruje wykonawca. Konsekwencji za opóźnienie nie będzie

  • 11.09.2018, 13:55 (aktualizacja 12.09.2018 11:54)
  • Martyna Sokołowska
Dworzec w Sanoku na gwiazdkę - deklaruje wykonawca. Konsekwencji za opóźnienie nie będzie Martyna Sokołowska
Do 21 grudnia wykonawca zadeklarował ukończenie budowy dworca multimodalnego, który powstaje przy ulicy Lipińskiego w Sanoku.

Inwestycja powstanie z opóźnieniem, ale jak zapewnił podczas dzisiejszej sesji rady miasta Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, miasto nie poniesie z tego tytułu żadnych konsekwencji. - Nie ma mowy, abyśmy musieli zwracać dofinansowanie - podkreślił gospodarz miasta.

Poinformował też, że miasto otrzymało zgodę na przedłużenie terminu oddania inwestycji do użytku. - Mam zapewnienie wykonawcy, że obiekt będzie gotowy przed końcem roku - dodał Tadeusz Pióro.

Nowy dworzec powstanie w miejscu starego obiektu. Gabarytowo będzie cztery razy większy. Budynek będzie połączony z kładką nad torami. W obiekcie zostaną zamontowane windy dla niepełnosprawnych - jedna w budynku i dwie przy kładce. Wokół obiektu powstanie parking.

Inwestycja powstaje w ramach projektu „Wdrożenie zintegrowanego systemu ograniczenia niskiej emisji w ramach systemu transportu w Miejski Obszarze Funkcjonalnym Sanok – Lesko”. Łączny koszt inwestycji to 30 mln zł, z czego blisko 20 mln złotych to dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego.

Projekt zakłada nie tylko budowę nowego dworca, ale także zakup 11 niskoemisyjnych autobusów, które dostarczy sanocki Autosan. Pojazdy będą w nowej kolorystyce - niebiesko-biało-czerwonej - barwach herbu miejskiego. Tak zdecydowali sanoczanie w internetowym głosowaniu.

Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Janek
Janek 16.09.2018, 09:23
Przechodzę tamtędy codziennie i jestem pod wrażeniem jak postępują prace.
Wszystkim malkontentom przypominam stare przysłowie; nie od razu Rzym zbudowano
$to
$to 12.09.2018, 11:12
W takim tempie to chyba na przyszłą gwiazdke!
Na tej budowie nie dzieje się kompletnie nic, trzy osoby montują okna, dwie maluje wiadukt i tyle!
Komedia...

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------