Prokuratura wyjaśnia spóźnienie Autosanu: to nie zmowa, to przypadek

  • 11.09.2018, 14:20 (aktualizacja 12.09.2018 11:44)
  • Martyna Sokołowska
Prokuratura wyjaśnia spóźnienie Autosanu: to nie zmowa, to przypadek Martyna Sokołowska
– Nie ma dowodów wskazujących na to, że pracownik Autosanu, który spóźnił się ze złożeniem oferty, działał w zmowie z konkurencją – powiedział nam prokurator Grzegorz Zarański z Prokuratury Regionalnej w Rzeszowie.

Chodzi o ofertę w przetargu ogłoszonym w kwietniu ubiegłego roku przez 2. Regionalna Baza Logistyczna w Rembertowie na dostawę 28 sztuk autobusów dla polskiej armii. Sanocki Autosan jako jedyny polski producent przygotował ofertę, ale osoba odpowiedzialna za jej złożenie zrobiła to 20 minut po terminie, przez co w ogóle nie była brana pod uwagę.  W konsekwencji jedyną firmą, która wystartowała w przetargu, był niemiecki MAN i to z nim wojsko podpisało umowę.

Sprawę od listopada ubiegłego roku wyjaśnia Prokuratura Regionalna w Rzeszowie. Wszczęła śledztwo z artykułu 296 par. 1 KK, w związku z artykułem 296 par. 3 KK, które mówią o nadużyciu uprawnień lub niedopełnieniu obowiązków, którego skutkiem jest narażenie na straty finansowe – w tym przypadku Autosanu. Czyn zagrożony jest karą do 5., lub do 10. lat więzienia w przypadku szkody majątkowej o wielkich rozmiarach.

Śledztwo toczy się w sprawie, a nie przeciwko osobie, to znaczy, że nikomu dotychczas nie postawiono zarzutów. Śledczy analizują dokumenty przygotowane przez Autosan do przetargu. Sprawdzają m.in., czy sanocki producent dysponował odpowiednimi pojazdami spełniającymi wymagania zamawiającego i czy miał realną szansę na jego wygranie.

We wrześniu 2. Regionalna Baza Logistyczna w Rembertowie ogłosiła kolejny przetarg, tym razem na dostawę 26 autobusów pasażerskich, który Autosan wygrał.

Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------