Rząd dał pieniądze. Podstawówka w Ustianowej Górnej kupi mikroskop, eketroskop, kolby i probówki

  • 13.09.2018, 13:55 (aktualizacja 13.09.2018 15:22)
  • Tomasz Majdosz
Rząd dał pieniądze. Podstawówka w Ustianowej Górnej kupi mikroskop, eketroskop, kolby i probówki pixabay.com
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustianowej Górnej dostała rządowe pieniądze na zakup pomocy dydaktycznych.

Gmina w czerwcu skierowała wniosek do Ministerstwa Edukacji Narodowej na zakup pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w szkołach podstawowych. Wniosek został pozytywnie rozpatrzony. Dotyczył on głównie szkół podstawowych z klasami, siódmą i ósmą, które nie działały w zespołach z gimnazjum i nie zostały przekształcone z gimnazjum.

Ministerstwo rozdysponowało pieniądze w wysokości 38 437 złotych. Jedyną szkołą spełniającą kryteria ministerialne była Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Lotnictwa Polskiego w Ustianowej Górnej. Nauczyciele zdążyli już sporządzić spis najbardziej potrzebnych rzeczy. Do nauki chemii będą to probówki, kolby i zestawy odczynników chemicznych. Zestaw biologiczny obejmuje mikroskop cyfrowy oraz zestaw preparatów mikroskopowych roślin i tkanek człowieka. Z kolei niezbędne pomoce do fizyki to miernik uniwersalny wielkości elektrycznych, zestaw siłomierzy, termometr elektroniczny, zestaw podstawowych obwodów elektrycznych i elektroskop. W ramach rezerwy nauczyciele do listy wpisali mapy ścienne, atlasy i globusy.

Tomasz Majdosz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------