Zmiany w budżecie obywatelskim Sanoka. Głosować będziemy po 21 października

  • 13.09.2018, 17:52 (aktualizacja 13.09.2018 19:31)
  • Martyna Sokołowska
Zmiany w budżecie obywatelskim Sanoka. Głosować będziemy po 21 października UM w Sanoku Plac zabaw Brykalnia na Dąbrówce powstał w ramach budżetu obywatelskiego.
Rada miasta przyjęła zmiany w regulaminie sanockiej edycji budżetu obywatelskiego. Inwestycje do realizacji wybierzemy po wyborach samorządowych, które odbędą się 21 października.

- Zmiany podyktowane są kilkoma czynnikami, które musieliśmy uwzględnić, przygotowując tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego - wyjaśniał podczas sesji rady miasta Piotr Krzyszczyk, naczelnik Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miasta w Sanoku.

- Procedura powinna ruszyć 1 sierpnia, ale ze względu na wybory samorządowe podjęliśmy decyzję o przesunięciu działań związanych z jej wdrożeniem. Czekaliśmy na ogłoszenie terminu wyborów. Kiedy zapadła decyzja, okazało się, że głosowanie w BO zbiegłoby się w czasie z wyborami, stąd nasza decyzja o późniejszym wdrożeniu procedury - kontynuował naczelnik.

Kolejna zmiana w regulaminie BO podyktowana jest wejściem w życie nowych przepisów o ochronie danych osobowych RODO. Spowodowało to konieczność przeredagowania regulaminu i kart do głosowania.

W tej edycji nie będzie możliwości głosowania poprzez aplikację internetową. - Firma, która do tej pory obsługiwała aplikację, wycofała się ze współpracy - poinformował  Piotr Krzyszczyk.

- Na szukanie nowej nie było już ani czasu, ani pieniędzy. Frekwencja na tym nie ucierpi, ponieważ w ubiegłym roku tę formę głosowania wybrało zaledwie pięć procent mieszkańców - wyjaśnia naczelnik.

Głosowanie odbędzie się w tradycyjny sposób poprzez karty do głosowania. Zmienią się też punkty, gdzie będzie można oddać głos. Urząd miasta będzie na bieżąco informował o nowych lokalizacjach na swojej stronie internetowej.

Inwestycję do realizacji w ramach BO będzie mógł zgłosić każdy mieszkaniec Sanoka, który znajdzie co najmniej dziesięć osób, które poprą jego projekt. Każdy mieszkaniec będzie mógł oddać głos tylko na jedną inwestycję w swojej dzielnicy.

Podobnie jak w ubiegłym roku mieszkańcy siedmiu dzielnic będą mieli do równego podziału 420 tysięcy. Wybory będą ważne, jeśli zagłosuje przynajmniej pięć procent mieszkańców danej dzielnicy.

Budżet obywatelski został wprowadzony decyzją burmistrza Sanoka w 2015 roku. Pierwsza edycja miała charakter ogólnomiejski, kolejne dzielnicowy. W trzech poprzednich edycjach na realizację wybranych przez mieszkańców inwestycji sanocki magistrat przeznaczył ponad milion złotych

Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------