Balony, wspólny śpiew i skandowanie. Tak Tomasz Matuszewski walczy o fotel burmistrza

  • 14.09.2018, 10:24 (aktualizacja 14.09.2018 10:56)
  • Tomasz Majdosz
Balony, wspólny śpiew i skandowanie. Tak Tomasz Matuszewski walczy o fotel burmistrza Tomasz Majdosz Wiec wyborczy Tomasza Matuszewskiego (z mikrofonem) na pewno zaskoczył sanoczan rozmachem i przygotowaniem marketingowym.
W Sanoku kampanie wyborcze poszczególnych kandydatów zaczynają przypominać przemyślanie zorganizowane wiece, rodem z dużych miast. W miniony czwartek Sala Gobelinowa bardzo szybko wypełniła się po brzegi sympatykami i zapewne ciekawskimi. Tak kampanię rozpoczął Tomasz Matuszewski wraz ze swoim komitetem "Łączy nas Sanok".

Kandydata na burmistrza zebrani przywitali gromkimi brawami, skandując jego nazwisko. - Startujemy po to, by pokazać się ze swoimi umiejętnościami, pokazać się ze swoją wiedzą, pomysłami, zaangażowaniem i dążeniem do celu - tymi słowami przywitał się z zebranymi Tomasz Matuszewski.

Przed ogłoszeniem oficjalnego programu zaprezentowany został spot wyborczy komitetu, na którym pokazane były najważniejsze zdaniem kandydata wartości. Tomasz Matuszewski bardzo często wspominał, że najistotniejsza jest szczęśliwa i zdrowa rodzina. To główny filar społeczeństwa. Na nim, mówił dalej w swoim przemówieniu kandydat z komitetu "Łączy nas Sanok", opierają się inne filary: rozwój i praca, bezpieczeństwo i zdrowie oraz kultura i sport. Tomasz Matuszewski przedstawił także wizualizacje niektórych sztandarowych inwestycji w mieście i koncepcje ich realizacji. Mowa była m.in. o moście przy ulicy Białogórskiej, który wymaga rozbiórki, a na jego miejsce kandydat proponuje most z dwupasmową jezdnią oraz chodnikiem dla pieszych i ścieżką rowerową. Do tego planowana jest budowa kładki pieszo-rowerowej na wysokości powstającego Centrum Rehabilitacji i Sportu. Matuszewski wspominał także o wykorzystaniu źródeł odnawialnych, m.in. poprzez stworzenie farmy fotowoltaicznej na projektowanym parkingu przy MOSiR-ze. To zdaniem kandydata pozwoli zaoszczędzić pieniądze miejskie na utrzymanie obiektu. W ten sposób można było również uzyskać energię na oświetlenie miejskie.

W programie Tomasza Matuszewskiego znalazły się także propozycje utworzenia Sanockiej Strefy Inwestycyjnej, Biura Obsługi Inwestora przy urzędzie miejskim czy Społecznej Rady Biznesu przy burmistrzu. Kandydat obiecywał zrewolucjonizować kartę dużej rodziny ukierunkowaną na sanoczan oraz przeznaczyć tysiąc złotych na dodatkowe becikowe dla nowych mieszkańców miasta. Przy słowach - sanoczanie muszą rodzić się w Sanoku - na sali rozległy się pochwalne oklaski. Pełny program wyborczy zdaniem Tomasza Matuszewskiego każdy może uzyskać i przeczytać w siedzibie komitetu.

Na koniec zaprezentowano kandydatów z komitetu "Łączy nas Sanok" z poszczególnych dzielnic, wcześniej jednak Tomasz Matuszewski w towarzystwie Andrzeja Romaniaka, historyka Muzeum Historycznego, reprezentującego komitet, podpisali oficjalnie zaprezentowany program wyborczy. Był także czas na przedstawienie rodziny i wspólną fotografię kandydata z żoną Moniką i młodszym synem Adamem.

Tomasz Majdosz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
blebla
blebla 21.09.2018, 10:23
Proszę państwa, wspólne i oficjalne podpisanie programu wyborczego toż to wydarzenie w dziejach Sanoka co najmniej na miarę oddania swego czasu do "użytku" Zielonego Rynku. Żyjemy w ciekawych czasach...
zdroworozsądkowy
zdroworozsądkowy 16.09.2018, 09:19
Baloniki i wspólne śpiewanie nie wystarczą....
Sorry Boys
Sorry Boys 14.09.2018, 21:13
Niestety p.Matuszewski nie ma szans nawet na wejście do II tury. Do tego wystawił bardzo słabych kandydatów do Rady Miasta, maja szansę na 1 mandat na Wójtostwie i 1 na Śródmieściu. To wszystko. Szkoda bo wiązałem z nimi nadzieje.
Michał
Michał 14.09.2018, 12:33
I to jest właściwy kandydat: uśmiechnięty, uprzejmy i potrafiący rozmawiać z ludźmi, a nie mściwy, złośliwy i zasłaniający się innymi.
rozsądny
rozsądny 15.09.2018, 08:43
wszyscy na początku pięknie się do nas uśmiechają, a potem już nie pamietają
Samael
Samael 14.09.2018, 12:24
A to w Sanoku jest porodówka? Że ci nowi mieszkańcy mają się tu rodzić.
T.Matuszewski na burmistrza
T.Matuszewski na burmistrza 14.09.2018, 11:52
Brawo. Czas na zmianę.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------