Walka na (o)sądy. Afery piwnej ciąg dalszy

  • 27.09.2018, 09:04 (aktualizacja 20.10.2018 10:12)
  • Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
Walka na (o)sądy. Afery piwnej ciąg dalszy archiwum Korso Gazety Sanockiej
Burmistrz Tadeusz Pióro w trybie wyborczym pozwał Komitet Wyborczy Wyborców "Łączy nas Sanok" Tomasza Matuszewskiego. To pokłosie afery ze zgrzewką piwa, która trafiła do rąk zawodników wraz z pucharami po meczu sparingowym pierwszej edycji Summer Challenge Cup.

KWW Tomasza Matuszewskiego zarzucił obecnemu burmistrzowi, że publicznie wraz z prezesem klubu hokejowego wręczył hokeistom alkohol na terenie obiektu sportowego, co jest niezgodne z ustawą. Oburzony komitet groził zgłoszeniem sprawy do prokuratury.

- Było to naszym zdaniem zachowanie niegodne urzędu burmistrza, niegodne areny sportowej, sprzeczne z zasadami wychowania i duchem sportowej rywalizacji. Sprzeczne z literą prawa i regulaminem obiektu sportowego, jakim jest Arena Sanok - piszą w oficjalnym komunikacie zamieszczonym na stronie komitetu.

Tymczasem Tadeusz Pióro, który zaprzeczył, że to on wręczył piwo, 17 września pozwał w trybie wyborczym Komitet Matuszewskiego. Wniosek złożył do Sądu Okręgowego w Krośnie. Włodarz domagał się nie tylko przeprosin i sprostowania, ale również 10 tys. zł.- Sąd Okręgowy w Krośnie na posiedzeniu 18 września oddalił wniosek Pana Pióry w całości, uznając, że nie ma on racji, a oświadczenia naszego komitetu polegały na prawdzie - podaje komitet "Łączy Nas Sanok".

Burmistrz złożył zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie.

- Sąd Apelacyjny w Rzeszowie, w sposób prawomocny już, uznał, że nasze oświadczenia dotyczące wręczania przez Pana Piórę alkoholu po meczu hokeja w dniu 8.09.2018 r. były prawdziwe i oddalił w całości jego zażalenie, a tym samym uznał wniosek kandydata Tadeusza Pióry za bezzasadny i niezasługujący na jakiekolwiek uwzględnienie - czytamy.

- Być może liczono tu, że sąd na posiedzeniu niejawnym podejmie inne decyzje. Podsumowując, Pan Pióro przegrał, i to z przysłowiowym kretesem.

Komitet Tomasza Matuszewskiego w oficjalnym oświadczeniu podał także, że burmistrz złożył pozew przeciwko mieszkańcom swojego miasta zrzeszonym w ruchu społecznym "Łączy Nas Sanok".- Oświadczamy, że jesteśmy i będziemy za bezkompromisowym mówieniem prawdy w toku kampanii wyborczej i po niej - podaje komitet Tomasza Matuszewskiego. - Prawdy o poczynaniach pana Tadeusza Pióry i metodach, za pomocą których prowadzi on swoją kampanię wyborczą. Metodach zakładających swoistą cenzurę, przeinaczanie rzeczywistości czy bezpodstawne oskarżanie naszego komitetu, a co za tym idzie, jedynego niezależnego kandydata mieszkańców na burmistrza Sanoka pana Tomasza Matuszewskiego, o głoszenie nieprawdy. Zdaniem Tadeusza Pióry zawiniliśmy, reagując na łamanie zasad i nagłaśniając sprawę w mediach. Jego zdaniem podaliśmy nieprawdę i równie nieprawdziwie zaatakowali go jako kandydata na burmistrza. Pan Tadeusz Pióro przy pomocy swoich prawników postanowił przejść do ataku, chcąc wszystkim udowodnić, że to on w tej sprawie ma rację, a my głosimy nieprawdę.

Komitet podaje również, że sponsoring i przyszłość sanockiej drużyny nie są zagrożone i zapewnia, że ma na to dowody. Zapewnia również, że Tomasz Matuszewski składa wszystkim sympatykom sportu obietnicę gruntownej i zasadniczej zmiany we wspieraniu przez miasto sanockiego sportu.

Natomiast komitet wyborczy burmistrza dementuje informacje podane przez KWW kontrkandydata.

- KWW "Łączy nas Sanok", nie mając realnego pomysłu na rozwój miasta, ucieka się do tworzenia plotek i wymyślania tematów zastępczych - podaje w oficjalnym oświadczeniu komitet wyborczy obecnego burmistrza. - Niemniej jednak w konfabulacji dotknął już absurdu. Nie wystarczyło mu rozpowszechnianie nieprawdy, jakoby burmistrz Sanoka wręczył hokeistom jako nagrodę piwo, oprócz pucharów, co zostało zdementowane publicznie m.in. przez prezesa Ciarko KH58 Sanok. Posunął się do własnej interpretacji wyroku Sądu Okręgowego, a w szczególności Sądu Apelacyjnego, do których burmistrz złożył wniosek w trybie wyborczym. Sąd oddalił sprawę ze względu na to, że w momencie dokonania pomówienia przez KWW "Łączy nas Sanok", obecny burmistrz nie był jeszcze zarejestrowany jako kandydat, nie przysługuje mu zatem tryb wyborczy.

W związku z tym burmistrz ponownie skieruje sprawę do sądu, ale już w trybie postępowania cywilnego. Zapowiada również, że złoży wniosek do sądu w sprawie przekazania mediom nieprawdziwych informacji przez komitet Tomasza Matuszewskiego, dotyczących wyżej opisanego procesu, przekazanych na konferencji prasowej 25 września.

Anna Twardy
  • TAGI:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Maryna
Maryna 29.09.2018, 23:38
A taka byla miedzy nimi wielka. przyjaźñ jak burmistrz mu dał pracę. Nie warto ufać niektórym :(
Daniel
Daniel 22.10.2018, 17:57
Jak niby dał... Matuszewski wygrał ogłoszony konkurs... Ludzie ślepia macie smalcem zasmarowane czy co...
Sanocki wyborca
Sanocki wyborca 28.09.2018, 08:26
Z całym szacunkiem, dla stanowiska jakie burmistrz piastuje, ale to co teraz wyczynia to totalna porażka. Pozwał? Pozwał? Czy wniosek został odrzucony, czy wyrok został podany to i tak wg prawa przegrał! Była sprawa w sądzie? Była. Sędzia wysłuchał stron? Wysłuchał. Byli powołani świadkowie? Byli? To gdzie te nieprawdziwe informacje? Pan Pióro traci moje zaufanie i poparcie. Dziękuję za 4 lata średnio dobrej pracy.
ojej
ojej 27.09.2018, 15:12
Straszną armate Matuszewski wyciągnał idz chłopie pokopać se piłke na łące bo świeże powietrze dobrze robi.
Hokeista
Hokeista 27.09.2018, 12:11
Tytul mowi sam za siebie. Afera piwna. Przeciez nie chodzi o wybory tylko o piwo na lodowisku. Ponoc hokejowi kibice sami ro wygwizdali.
Klaudia
Klaudia 27.09.2018, 10:51
Skoro cyt. "Sąd Okręgowy w Krośnie na posiedzeniu 18 września oddalił wniosek Pana Pióry w całości, uznając, że nie ma on racji, a oświadczenia naszego komitetu polegały na prawdzie" czyli wychodzi na to że sprawa i dowody zostały rozpoznane
rudy
rudy 27.09.2018, 10:34
Sąd sądem, ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Nic tylko się śmiać. Żenada.
Piotr Kowalski
Piotr Kowalski 27.09.2018, 10:19
Jak można składać pozew wiedząc że nie jest zarejestrowany. Władza zaślepia. A ponadto to kto kogo pozwał. Bo z artykuły wynika że komitet Pióry pozwał Matuszewskiego a z tego co wszędzie piszą Pióro pozwał komitet ? To jakaś manipulacja gazety. To dlaczego sam Pióro nie skomentował jak osobiście złozyl pismo do sądu przeciwko komitetowi a nie Matuszewskiemu ? I kto tu konfabuluje ?
Sanoczanin
Sanoczanin 27.09.2018, 10:19
Jakie nieprawdziwe informacje? Ktoś tu ma marnych doradców.
siwy
siwy 27.09.2018, 09:50
Zwolnic doradców.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------