Strażnicy zatrzymali nielegalnych imigrantów

  • 27.09.2018, 13:59 (aktualizacja 27.09.2018, 14:11)
  • Elżbieta Pikor, rzecznik BiOSG
Podziel się:
Oceń:
Strażnicy zatrzymali nielegalnych imigrantów BiOSG Służby graniczne Ukrainy powiadomiły o zatrzymaniu niedaleko ukraińsko-polskiej granicy 11-osobowej grupy imigrantów narodowości tureckiej.
Dzięki współdziałaniu polskich i ukraińskich służb granicznych, po obu stronach granicy, udało się zatrzymać 11 nielegalnych imigrantów i 4 organizatorów przerzutu.

24 września ukraińscy funkcjonariusze z Placówki w Hruszowie (UA) powiadomili polską stronę - Placówkę Straży Granicznej w Lubaczowie o prowadzonych przez siebie działaniach mających na celu zatrzymanie grupy imigrantów zmierzających w stronę polskiej granicy.

Funkcjonariusze z Lubaczowa natychmiast rozpoczęli po polskiej stronie prowadzenie stosownych czynności służbowych.

Wkrótce, służby graniczne Ukrainy powiadomiły o zatrzymaniu niedaleko ukraińsko-polskiej granicy 11-osobowej grupy imigrantów narodowości tureckiej.

W tym samym czasie, funkcjonariusze z Lubaczowa, zatrzymali po polskiej stronie dwa pojazdy i czterech organizatorów przerzutu. Zatrzymani to obywatele Turcji posiadający niemieckie tytuły pobytowe. Jak się okazało, oczekiwali na swoich rodaków i ich zadaniem miało być przewiezienie imigrantów przez Polskę do Niemiec.   

Dzięki szybkiej wymianie informacji między polsko-ukraińskimi służbami, zgromadzone dowody pozwoliły na przedstawienie czterem zatrzymanym mężczyznom zarzutu organizowania nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski dla jedenastu obywateli Turcji zatrzymanych na Ukrainie.

Cała czwórka przyznała się do zarzucanego czynu i dobrowolnie poddała karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu jej wykonania na okres próby dwóch lat.  

Aktualnie, zgodnie z procedurą, obywatele Turcji (mający legalny pobyt w Niemczech) oczekują na przekazanie w drodze readmisji z powrotem do Niemiec.

Elżbieta Pikor, rzecznik BiOSG

Zdjęcia (2)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe