Liro-Fonia - koncertowy projekt w BWA Galeria Sanocka

  • 5.10.2018, 09:35
Podziel się:
Oceń:
Liro-Fonia - koncertowy projekt w BWA Galeria Sanocka
Zapraszamy Państwa w bogaty świat dźwięków liry korbowej. Koncert odbędzie się 20 października o godzinie 19.00 w BWA Galerii Sanockiej. Wstęp bezpłatny.

Liro-Fonia jest to koncertowy projekt grupy przyjaciół, pasjonatów liry korbowej, tradycji muzycznej, dawnego jak i nowoczesnego brzmienia tego instrumentu. Każdy z muzyków prezentuje swój własny styl, brzmienie, świat. W połączeniu tych światów zrodził się projekt TransLira, który w naturalny sposób połączył ich podczas wspólnego muzykowania. Uczestnikami projektu są wykładowcy i uczestnicy projektu „Lira korbowa – reaktywacja rzemiosła, muzyki, tradycji" w ramach Stypendium MKiDN przyznanemu Staszkowi Nogajowi. Były to warsztaty lirnicze o zasięgu ogólnopolskim, które odbywały się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku od maja do września. Miejsce warsztatowych spotkań nie było przypadkowe, bo od niedawna w Rynku Galicyjskim muzeum znajduje się zrekonstruowana Pracownia Mistrza Stanisława Wyżykowskiego, nestora liry korbowej w Polsce. Chcemy zabrać Państwa w podróż z lirą korbową i pokazać ten instrument jak najwszechstronniej – ukazując jego wielowiekową tradycję i całkiem nowe możliwości. Przypomnimy świat dawnych pieśni dziadowskich, pieśni łemkowskich i ukraińskich. Zagramy również współczesne autorskie kompozycje oraz muzykę improwizowaną na lirach, a także przetworzoną elektroniką.

 

 

Wykonawcami wieczoru będą:

Piotr Wawrzkiewicz - pasjonat dawnej tradycji wędrownych dziadów-lirników i pieśniarzy. Zaśpiewa dawne pieśni wędrownych lirników, a także „nową pieśń dziadowską".
Daria Kosiek - wokalistka zespołu Widymo. Zaśpiewa pieśni ukraińskie i łemkowskie z towarzyszeniem lir.
Stanisław Nogaj - twórca lir i lirnik. Zaprezentuje własną kompozycję na lirę korbową.
Paweł Płoskoń jest absolwentem aranżacji muzycznej i lirnikiem. Zagra współczesne utwory na lirę.
Maciek Harna - lider grupy Matragona, na lirze gra także z zespołem KSU i słowackim Karpatonem. Zagra muzykę tradycyjną oraz własną.
Maciej Cierliński - zawodowy lirnik. Jest muzykiem w wielu zespołach, m.in. takich jak Tołhaje czy Yerba Mater. Zagra kompozycje współczesne oraz improwizowane.

 

Wspólnie też wykonamy kilka utworów improwizowanych, transowych, pokazujących przestrzeń, jaką można odnaleźć w dźwiękach tego niezwykłego, starego instrumentu.

  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------