Co z mostem na Białogórskiej?

  • 8.10.2018, 09:26 (aktualizacja 08.10.2018 10:41)
  • Tomasz Majdosz
Podziel się:
Oceń:
Co z mostem na Białogórskiej? Tomasz Majdosz Most przy ulicy Białogórskiej w Sanoku jest nadal w dobrym stanie. Dlatego starostwo powiatowe może sprzedać go (dzieląc go na trzy części) na przykład gminie Sanok.
Na obecnie istniejący most skarżą się okoliczni mieszkańcy, skarżą się także turyści, którzy odwiedzają sanocki Skansen i tereny wokół Sanu. Pisaliśmy o tym wielokrotnie, że tymczasowy most przy ulicy Białogórskiej, który bagatela służy już ponad dwadzieścia lat, jest udręką m.in. dla gości hotelu zlokalizowanego w bliskim sąsiedztwie obiektu.

W związku z trwającymi przygotowaniami zagospodarowania brzegów Sanu i pustego placu przy ulicy Białogórskiej rozgorzały  na nowo dyskusje dotyczące przyszłości mostu.

- Przeanalizowaliśmy tereny zalewowe, szerokość koryta rzeki i doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie zbudować nowy most u zbiegu ulic Mickiewicza, Krasińskiego, Młynarskiej, Białogórskiej - mówi Jan Wydrzyński, przewodniczący Komisji Infrastruktury Miejskiej, jednocześnie naczelnik Wydziału Komunikacji Transportu Starostwa Powiatowego w Sanoku.

Zgodę na inwestycję i chęć pomocy ze strony miasta wyraził także burmistrz Tadeusz Pióro.

- Starostwo może partycypować o rządowe środki w ramach programu "Mosty plus", może też szukać innych źródeł finansowania. W każdym razie to oni muszą uruchomić całą procedurą, a my jako miasto na pewno ich wesprzemy - mówi dla Korso Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

Początkiem września na posiedzeniu Komisji Infrastruktury Miejskiej swoją aprobatę przez aklamację wyraziło także ośmiu członków komisji.

Jak zdradza Jan Wydrzyński, wsparciem finansowym dla inwestycji mogłaby być sprzedaż obecnego mostu (dzieląc go na trzy części) na przykład gminie Sanok lub innej jednostce samorządowej.

- Istnieją miejscowości, w których przydałaby się nowa przeprawa mostowa. Nasz obiekt można by było wypiaskować, zrewitalizować i odsprzedać zainteresowanym gminom, w ten sposób pozyskalibyśmy jakąś część pieniędzy na naszą inwestycję - dodaje przewodniczący.

Według zapowiedzi Starostwa Powiatowego w Sanoku sprawa nowego mostu i jego ewentualnej nowej lokalizacji będzie rozpatrzona podczas najbliższego posiedzenia zarządu powiatu.

Tomasz Majdosz
  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
policjant represjonowany
policjant represjonowany 8.10.2018, 14:25
Kiedyś byłem tam dzielnicowym i znam temat. Obecny most miał być tymczasowym. Teraz nie spełnia już wymogów komunikacyjnych. Za budową nowego, dwujezdniowego mostu, przemawiają fakty rozwijania się dzielnicy Olchowce i umiejscowienia w niej newralgicznej instytucji jaką jest policja. Niespornie należy wykazać fakt, że teren Białej Góry należy do najczęściej odwiedzanych przez Sanoczan i turystów.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------