POWIAT LESKI: Kurhan niezgody

  • 8.10.2018, 11:14 (aktualizacja 08.10.2018 11:17)
  • Tomasz Majdosz
Podziel się:
Oceń:
POWIAT LESKI: Kurhan niezgody Tomasz Majdosz Radny Marian Fersztyn w trakcie sesji wyraził ubolewanie nad stanem jednego z najbardziej, jego zdaniem, zaniedbanych zabytków w powiecie leskim. Na zdjęciu radny przedstawia dokumentację fotograficzną położenia kurhanu.
Zaniedbanie urzędników, czy pechowa sytuacja. Te pytania nurtowały jednego radnego w sprawie unikatowego kurhanu.

Podczas sesji Rady Powiatu Leskiego 26 września, przedostatniej w tej kadencji, radny Marian Feresztyn zwrócił uwagę na niszczejący archeologiczny zabytek w miejscowości Kostryń.

- Jeden z najbardziej okazałych obiektów na terenie naszego powiatu, ponadtysiącletni kurhan zarasta i popada w ruinę - mówił w trakcie sesji radny.

Zdaniem Mariana Feresztyna o zabytek upominają się sami mieszkańcy, którzy chcieliby, żeby został on wyremontowany i udostępniony zwiedzającym.

 Andrzej Olesiuk, starosta leski, odpowiadając, poinformował radnego i zebranych, że kurhan od ponad czterdziestu lat leży na prywatnym gruncie. I od woli jego właściciela zależy, jaka będzie przyszłość zabytku.

- Jeżeli właściciel gruntu - mówił starosta - wystąpi bezpośrednio do nas z jakąś propozycją, jesteśmy gotowi podjąć wspólną decyzję o zagospodarowaniu terenu i leżącym na nim obiekcie archeologicznym.

Ponadto starosta zauważył, że bardziej upoważnionym organem do działania w tej sprawie jest gmina Olszanica, dopiero później Starostwo Powiatowe w Lesku.

W rozmowie radny Feresztyn przyznał, że zwracał się z tym problemem do wójta gminy, sprawę też zgłaszał na sesji Rady Gminy Olszanica. Na razie bez rezultatów.

Tomasz Majdosz
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------