POWIAT LESKI: Kurhan niezgody

  • 8.10.2018, 11:14 (aktualizacja 08.10.2018 11:17)
  • Tomasz Majdosz
Podziel się:
Oceń:
POWIAT LESKI: Kurhan niezgody Tomasz Majdosz Radny Marian Fersztyn w trakcie sesji wyraził ubolewanie nad stanem jednego z najbardziej, jego zdaniem, zaniedbanych zabytków w powiecie leskim. Na zdjęciu radny przedstawia dokumentację fotograficzną położenia kurhanu.
Zaniedbanie urzędników, czy pechowa sytuacja. Te pytania nurtowały jednego radnego w sprawie unikatowego kurhanu.

Podczas sesji Rady Powiatu Leskiego 26 września, przedostatniej w tej kadencji, radny Marian Feresztyn zwrócił uwagę na niszczejący archeologiczny zabytek w miejscowości Kostryń.

- Jeden z najbardziej okazałych obiektów na terenie naszego powiatu, ponadtysiącletni kurhan zarasta i popada w ruinę - mówił w trakcie sesji radny.

Zdaniem Mariana Feresztyna o zabytek upominają się sami mieszkańcy, którzy chcieliby, żeby został on wyremontowany i udostępniony zwiedzającym.

 Andrzej Olesiuk, starosta leski, odpowiadając, poinformował radnego i zebranych, że kurhan od ponad czterdziestu lat leży na prywatnym gruncie. I od woli jego właściciela zależy, jaka będzie przyszłość zabytku.

- Jeżeli właściciel gruntu - mówił starosta - wystąpi bezpośrednio do nas z jakąś propozycją, jesteśmy gotowi podjąć wspólną decyzję o zagospodarowaniu terenu i leżącym na nim obiekcie archeologicznym.

Ponadto starosta zauważył, że bardziej upoważnionym organem do działania w tej sprawie jest gmina Olszanica, dopiero później Starostwo Powiatowe w Lesku.

W rozmowie radny Feresztyn przyznał, że zwracał się z tym problemem do wójta gminy, sprawę też zgłaszał na sesji Rady Gminy Olszanica. Na razie bez rezultatów.

Tomasz Majdosz

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe