W Besku powstanie dom dla seniorów

  • 11.10.2018, 10:08
  • Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
W Besku powstanie dom dla seniorów UG Besko Od stycznia następnego roku seniorzy z gminy Besko będą mogli korzystać z Dziennego Domu "Senior+".
W Besku w dawnej oficynie dworskiej powstaje Dzienny Dom "Senior+". Koszt remontu zabytkowego budynku to blisko milion złotych.

Oficyna dworska w dawnym parku dworskim w Besku trafiła do rejestru zabytków w 1986 roku. Do niedawna jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Teraz budynek przechodzi gruntowny remont, bowiem w styczniu 2019 roku ma w nim powstać Dzienny Dom "Senior+". Beski samorząd podaje, że utworzenie placówki jest odpowiedzią na potrzeby najstarszych mieszkańców miejscowości.

W gminie seniorów jest coraz więcej. W listopadzie 2017 roku odsetek osób w wieku poprodukcyjnym wyniósł 14,86%. W 2035 roku ich liczba wzrośnie do 21,6%. Powstający dom ma za zadanie integrację starszych z lokalnymi społecznościami oraz zaspokojenie ich potrzeb wynikających z wieku i stanu zdrowia. Placówka będzie dysponować ofertą prozdrowotną, kulturalną, edukacyjną, opiekuńczą i rekreacyjną.

Koszty remontu i wyposażenia wyniosą blisko milion złotych, z czego 300 tys. zł stanowi dofinansowanie z rządowego Programu "Senior+".

Anna Twardy

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe