Pożar cerkwi w sanockim skansenie FOTO i VIDEO

  • 11.10.2018, 13:50 (aktualizacja 11.10.2018 23:24)
  • Anna Twardy
Podziel się:
Oceń:
Pożar cerkwi w sanockim skansenie FOTO i VIDEO Anna Twardy
Pożar cerkwi, wypadek drwala i zderzenie samochodów - to tylko niektóre ze zdarzeń, których przebieg ćwiczyli strażacy, ratownicy medyczni oraz policjanci i żołnierze. Wspólne manewry, dzięki którym służby mają ćwiczyć współdziałanie odbyły się w Muzeum Budownictwa Ludowego w Sanoku.

Program tegorocznych międzypowiatowych ćwiczeń w zakresie doskonalenia organizacji działań ratowniczych, pod kryptonimem "Skansen Sanok 2018", był bardzo bogaty.

Manewry rozpoczęły się od masowego wypadku, w którym strażacy współdziałali ze służbami medycznymi, a także policją. Na miejscu zorganizowano szpital polowy, w którym opatrywano rannych. 

W skansenie ćwiczyli też żołnierze oraz Wojska Obrony Terytorialnej. Funkcjonariusze z pomocą psów tropiących szukali w lesie osób, które oddaliły się z miejsca wypadku. 

W kolejnych epizodach funkcjonariusze współdziałali m.in. podczas zaaranżowanego wypadku drwala, który zranił się piłą motorową, wypadku quad'a oraz osobówki, która wpadła do stawu. 

Najbardziej widowiskową częścią ćwiczeń było gaszenie pożaru cerkwi oraz działania na wysokościach. 

Obszerna relacja z ćwiczeń najbliższym numerze Korso Gazety Sanockiej.

Anna Twardy

Zdjęcia (39)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Ozhzo
Ozhzo 12.10.2018, 15:12
Gunwo

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------