Pielęgniarki niedopuszczone do głosu na sesji rady powiatu. - Dość, rozpoczynamy protest!

  • 15.10.2018, 21:17 (aktualizacja 15.10.2018 22:21)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Pielęgniarki niedopuszczone do głosu na sesji rady powiatu. - Dość, rozpoczynamy protest! Martyna Sokołowska Małgorzata Sawicka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy sanockim szpitalu zapewnia, że strajk nie odbije się na pacjentach, będą mieli ciągłą opiekę.
Kuriozalna sytuacja podczas poniedziałkowej sesji rady powiatu. Przedstawicielki pielęgniarek i położnych pracujących w sanockim szpitalu decyzją koalicyjnych radnych nie zostały dopuszczone do głosu. - Pozostaje nam rozłożyć materace i rozpocząć protest - zapowiada Małgorzata Sawicka, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy sanockim szpitalu.

Przedstawicielki pielęgniarek i położnych pojawiły się dzisiaj na sesji rady powiatu. Chciały zabrać głos w sprawie sytuacji w sanockim szpitalu. Chodzi o spór zbiorowy związku zawodowego pielęgniarek i położnych z kierownictwem sanockiego szpitala, który trwa od 2014 roku. Pielęgniarki domagają się m.in. podwyżek, corocznej rewaloryzacji wynagrodzeń, powrotu do pełnego funduszu socjalnego, uregulowania warunków wykonywania zawodu oraz pokrywania przez szpital kosztów szkoleń.

W ubiegły wtorek zorganizowały w tej sprawie spotkanie w sanockim szpitalu, na które zaprosiły kierownictwo i członków rady społecznej szpitala oraz przedstawicieli zarządu oraz rady powiatu. Na spotkaniu nie pojawił się nikt z zaproszonych wyżej osób. Przedstawicielki białego personelu z sanockiego szpitala chciały więc wyartykułować swoje potrzeby podczas sesji rady powiatu, która odbyła się dzisiaj w Sali Herbowej Urzędu Miasta w Sanoku. Sęk w tym, że nie zostały dopuszczone do głosu.

- Starosta stwierdził, że nie zna sprawy, nie jest przygotowany i nie będzie z nami rozmawiać - relacjonuje Małgorzata Sawicka.

Sprawa trafiła pod głosowanie radnych, którzy przewagą jednego głosu zdecydowali, że nie dopuszczą pielęgniarek do głosu, po czym… wyszli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie podsumowujące czteroletnią kadencję.  

- Dla mnie ten opór, jaki dzisiaj usłyszałam na sali obrad, jest jakimś absurdem. Przecież tu chodzi o kwestię bezpieczeństwa pacjentów! - zwraca uwagę Małgorzata Sawicka.

- Będziemy działać zgodnie z planem. Jesteśmy gotowe w każdej chwili rozpocząć protest, taka jest wola większości pielęgniarek - dodaje.

Zapowiedziała, że protest ruszy wkrótce. - Nikt nie chce z nami rozmawiać, a nawet wysłuchać co mamy do powiedzenia. Pozostaje nam rozłożyć materace i rozpocząć strajk głodowy - kończy Sawicka.

Jutro w sanockim szpitalu zapadnie decyzja o terminie rozpoczęcia protestu.

Dyrektor sanockiego szpitala do piątku jest na chorobowym.
 

Martyna Sokołowska

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mk
Mk 18.10.2018, 18:15
Zeby sie posral cham.
Zawiedziony pacjent popierajacy protest
Zawiedziony pacjent popierajacy protest 17.10.2018, 22:00
Drogie Panie Pielegniarki i tak dlugo czekalyscie z jakimkolwiek krokiem. Poszlyscie dyrektorowi na reke, by "ratowac" budzet szpitala, a kiedy Wy zechcialyscie w koncu przemowic kierownictwo nie dopuscilo Was do glosu. Tak sie nie robi panie dyrektorze. Nie liczy sie pan z tak wazna grupa zawodowa a na tym moze stracic tylko pan i pana, moze jeszcze, dobra opinia
Wredny, krzyczący pacjent
Wredny, krzyczący pacjent 16.10.2018, 18:05
Może wreszcie zakład pracy zrobi jeden przelew z pensją? Kombinują jak koń pod górę....Ani kroku wstecz. Przemyśl coś wywalczył, może i Sanokowi coś skapnie. Jak można robić 280 % normy za jedną pensję? I kto takie normy ustala...Szacun Paniom bo odwalacie sporo własnej i lekarzy pracy...SZACUN!!!
Obserwator
Obserwator 17.10.2018, 22:07
Mam nadzieje, ze pielegniarki w koncu przejrzaly na oczy, ze trzeba walczyc o prestiz zawodu za wszelka cene. Pielegniarstwo to nie jest misja. Za dlugie lata nauki, odpowiedzialny za zycie ludzkie zawod nalezy sie godziwe wynagrodzenie. Tyle w temacie. Pozdrawiam wszystkie strajkujace.Nie dajcie sie zlamac!

Pozostałe