Dla Niepodległej szli - zobaczcie nowy teledysk SOUL Sanok VIDEO

  • 16.10.2018, 09:51
  • Red.
Podziel się:
Oceń:
Dla Niepodległej szli - zobaczcie nowy teledysk SOUL Sanok VIDEO arch. Korso Gazety Sanockiej
Teledysk powstał z okazji wydania przez Zespół Soul i Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Przemienienia Pańskiego w Sanoku płyty pod nazwą "Dzieci Niepodległej".

To już trzeci teledysk w karierze zespołu Soul. Klip do utworu "Dla niepodległej szli" wykonała Karpacka Grupa Filmowa, na czele z reżyserem Rafałem Gużkowskim. Zdjęcia do filmu wykonał operator Łukasz Grudysz. Do teledysku zostały zaangażowane chórzystki z Soulu oraz aktorzy współpracujący z Karpacką Grupą Filmową, m.in. Witold Łokaj, wcielający się w postać partyzanta i Sebastian Jakubczyk jako legionista. W klipie pojawia się również sam reżyser i jego jedenastoletni syn Wojtek, grający partyzanta.

Jako plener do teledysku twórcy wykorzystali okolice Królika Polskiego i Szklar pod Jaśliskami. W filmie zobaczymy stare XVIII-wieczne kapliczki i fragmenty cerkwi pw. Przeniesienia Relikwii św. Mikołaja w Króliku Wołoskim oraz rozłożysty dąb będący symbolem polskości.

"Dla niepodległej szli" to utwór napisany i skomponowany przez Monikę Brewczak opowiadający o pochodzie cieni bohaterów walk o niepodległość. Biorą w nim udział nie tylko żołnierze z 1918 roku, ale też żołnierze i anonimowi cywile z drugiej wojny światowej, więźniowie stalinowskich katowni, członkowie "Solidarności 1980", internowani podczas stanu wojennego.

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
Red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe