Złoty Michalski. Sanoczanin Mistrzem Polski!

  • 29.10.2018, 14:28 (aktualizacja 29.10.2018 15:42)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Złoty Michalski. Sanoczanin Mistrzem Polski! archiwum Piotra Michalskiego
Panczenista Piotr Michalski, zawodnik klubu Górnik Sanok, był bezkonkurencyjny na dystansie 1000 metrów podczas Mistrzostw Polski na dystansach, które w miniony weekend odbyły się w Tomaszowie Mazowieckim. Sanoczanin wywalczył też brąz na dystansie 500 metrów.

Zawody odbyły się w Arenie Lodowej, jedynym w Polsce krytym torze do jazdy szybkiej na lodzie i otwierały tegoroczny sezon startowy.

Piotr Michalski w rozmowie z Korso Gazetą Sanocką przyznaje, że nie spodziewał się tak dobrego wyniku.

- Nie miałem wielkich oczekiwań, ponieważ bardzo odczuwałem trudy sezonu przygotowawczego. Ten okres był dla mnie bardzo ciężki i wyczerpujący - mówi Michalski.

- Przed samymi mistrzostwami mieliśmy kilka dni z luźniejszym treningiem i dopiero wtedy poczułem, że dochodzę do siebie. Kilka dni byłem bez lodu, więc na treningu przedstartowym, dzień przed rozpoczęciem zawodów, nie czułem się jeszcze zbyt pewnie. Wprawdzie nabrałem trochę świeżości i swobody, ale brakowało szybkości, co pokazał mój start na 500 metrów, gdzie ewidentne miałem braki na rozpędzeniu. W parze ścigałem się z Arturem Wasiem (zdobył złoto), słynącym ze świetnego rozpędzenia, i gołym okiem widać było różnice klas. Dopiero w drugiej części nadrobiłem trochę do Artura, lecz dystans 500 metrów absolutnie nie wybacza błędów, dlatego brąz, który wywalczyłem, bardzo mnie cieszy - komentuje zawodnik z Sanoka.

W niedzielę na dystansie 1000 metrów sanoczanin nie miał sobie równych.

- W pierwszej części dystansu popełniłem mnóstwo błędów. Zauważyłem jednak, że mam sporo sił, a mój rywal, Sebastian Kłosiński, nie odjechał mi za daleko. Zacząłem go gonić. Zadanie miałem nieco ułatwione, bo kończyłem dystans małym torem. No i się udało. Zwyciężyłem o 0,05 sekundy na ostatnich metrach biegu. Cieszy mnie ta mała różnica pomiędzy nami. To znaczy, że nasza grupa sprinterów jest mocna, a to daje dużo optymizmu przed startami w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata - mówi Piotr Michalski

Wyniki pozostałych zawodników z Sanoka:

Piotr Nałęcki - 500 m (15.), 1500 m (9.), 1000 m (12.)

Klaudia Lorenc - 500 m (13. miejsce), 1500 m (13.); 3000 m (8.)

Szymon Zegarowicz - 500 m (21.), 1500 m (18.); 5000 m (9.), 1000 m (25.).

Mistrzostwa Polski na dystansach były jednocześnie kwalifikacjami do Pucharu Świata. Pierwsze dwa starty w ramach PŚ odbędą się w Japonii (16-25 listopada) w miastach Obichiro i Tomakomai, a następnie najlepsi zawodnicy z całego świata zjadą do Tomaszowa Mazowieckiego (7-9 grudnia), gdzie po raz pierwszy zostaną rozegrane zawody tej rangi.

 

 

 

Martyna Sokołowska

Zdjęcia (1)


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe