Akcja "MIKOŁAJ". Przyłącz się i wesprzyj potrzebujących z Sanoka

  • 6.11.2018, 14:31 (aktualizacja 06.11.2018 15:37)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
Akcja "MIKOŁAJ". Przyłącz się i wesprzyj potrzebujących z Sanoka Archiwum I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku
Występy sceniczne, koncerty, licytacje, kiermasz bożonarodzeniowych kartek i ozdób choinkowych oraz domowych wypieków, a to wszystko podczas "Akcji Mikołaj", która 16 listopada odbędzie się w Sanockim Domu Kultury. Za zebrane pieniądze uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Sanoku przygotują paczki dla najbiedniejszych dzieci z Sanoka.

Akcja "Mikołaj" została zainicjowana w 1992 roku przez księdza Wiesława Siwca, katechety szkolnego, który uczył w I LO w Sanoku. Na początku akcja miała formę zbiórki zabawek i słodyczy, z których uczniowie przygotowywali mikołajkowe paczki dla najbiedniejszych dzieci z Sanoka. Od kilkunastu lat zbiórce towarzyszy koncert charytatywny, który odbywa się w Sanockim Domu Kultury.

Ze względu na ogromne zainteresowanie koncertem, organizatorzy przygotowują jego dwie odsłony wydarzenia - pierwszą o 16.30 i kolejną o 19.30. Na scenie Sanockiego Domu Kultury wystąpią uczniowie, absolwenci i nauczyciele I Liceum. Prezentować będą utwory wokalno-instrumentalne, instrumentalne i tańce.

Dodatkową atrakcją będzie licytacja książki „Kuba” z autografem Jakuba Błaszczykowskiego i koszulki z podpisami uczestników Narodowej Zimowej Wyprawy na K2.

Poza możliwością obejrzenia występów scenicznych uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość nabycia własnoręcznie wykonanych przez uczniów kartek bożonarodzeniowych, prac plastycznych czy wypieków. Koncertowi towarzyszyć będzie zbiórka wolnych datków do puszek – impreza pomoże w promowaniu talentów młodzieży z I LO w Sanoku oraz pozwoli na pozyskanie funduszy potrzebnych do zorganizowania akcji MIKOŁAJ, którą w tym roku kierujemy nie tylko do najmłodszych, ale również najstarszych mieszkańców Sanoka.

Pierwszy Koncert Charytatywny odbył się w 2007 roku z inicjatywy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego. Młodzież chciała w ten sposób wesprzeć organizowaną co roku wspomnianą akcję MIKOŁAJ.

- Koncert cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wielu osobom udaje się obejrzeć koncert tylko dzięki przekazom medialnym.  Ta inicjatywa podoba się tak bardzo, że koncert na stałe wpisał się do kalendarza sanockich imprez. Co roku uczniowie zaskakują, wzruszają i bawią do łez, a wszystko w słusznej sprawie – by udowodnić, że Mikołaj istnieje! - informują organizatorzy i zachęcają do wsparcia akcji.

Redakcja

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
fox
fox 7.11.2018, 08:20
socjal i pomaganie to tak zwana " dobra zmiana " ale zagłosować za nie było woli więc moja wola to koniec z dawaniem .

Pozostałe