Jest pomysł na zagospodarowanie budynku po areszcie. Może zaskakiwać

  • 8.11.2018, 09:36 (aktualizacja 08.11.2018 10:40)
  • Sabina Tworek
Podziel się:
Oceń:
Jest pomysł na zagospodarowanie budynku po areszcie. Może zaskakiwać archhiwum Korso Gazety Sanockiej Budynek po areszcie śledczym w Sanoku obecnie stoi pusty. Pojawiła się propozycja, aby przeznaczyć go dla potrzeb MOPS-u.
Pojawiła się propozycja, aby Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku zmienił swoją lokalizację z ulicy Zamkowej na Zaułek Dobrego Wojaka Szwejka 4.

Takie rozwiązanie zaproponował Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, w czasie konferencji prasowej zwołanej 30 października w Sali Herbowej Urzędu Miasta. Nową siedzibą MOPS-u miałby być budynek dawnego aresztu śledczego. Większa powierzchnia użytkowa oraz lepsza lokalizacja wpłynęłyby znacząco na poprawę obecnych warunków.

- Bardzo byśmy chcieli, aby pomysł spotkał się z aprobatą nowego burmistrza, Tomasza Matuszewskiego, ponieważ w obecnym budynku jest nam za ciasno - mówi Rafał Gużkowski, dyrektor MOPS-u w Sanoku. - Przyjmowanie klientów w jednym pokoju jest niekomfortowe zarówno dla pracowników socjalnych, jak i dla osób, które zwracają się do nas o pomoc. Zdaję sobie sprawę, że przeniesienie nie jest łatwym zadaniem, ale z pewnością niezbędnym. Budynek po areszcie śledczym jest miejscem, w którym na pewno pracowałoby nam się lepiej i prężniej - stwierdza Rafał Gużkowski

Jak zaznacza dyrektor MOPS-u, pracowników i zadań w ośrodku ciągle przybywa, a problemy lokalowe są sygnalizowane władzom już od kilku lat. Jak dotąd nie doczekały się skutecznego rozwiązania.

Sabina Tworek
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wszechpolak
wszechpolak 8.11.2018, 10:27
a co z budynkiem po dawnej Policji ? od lat stoi pusty i niszczeje .Jakoś piórko tego budynku w Sanoku przez cały okres swojej kadencji nie zauważył
ToOn
ToOn 8.11.2018, 13:03
Budynek jest przecież w rękach prywatnych teraz, miasto do tego nie ma nic.
Wyjdźcie do środowiska!
Wyjdźcie do środowiska! 8.11.2018, 10:09
Pracowników przybywa? Należy rozdzielić dobrze obowiązki tym co pracują.Nie muszą tkwić przy biurku w ciepłym, ciasnym pokoju! Praca z ludźmi nie polega na zrobieniu pracownikom MOPS wygod na salonach!
Ciasno im się nagle zrobiło to ich trzeba policzyć!
Widzę tam miejsce dla tych co nie mają gdzie głowy przytulić i marzy im się ciepły kąt!


Pozostałe