Jest pomysł na zagospodarowanie budynku po areszcie. Może zaskakiwać

  • 8.11.2018, 09:36 (aktualizacja 08.11.2018 10:40)
  • Sabina Tworek
Podziel się:
Oceń:
Jest pomysł na zagospodarowanie budynku po areszcie. Może zaskakiwać archhiwum Korso Gazety Sanockiej Budynek po areszcie śledczym w Sanoku obecnie stoi pusty. Pojawiła się propozycja, aby przeznaczyć go dla potrzeb MOPS-u.
Pojawiła się propozycja, aby Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Sanoku zmienił swoją lokalizację z ulicy Zamkowej na Zaułek Dobrego Wojaka Szwejka 4.

Takie rozwiązanie zaproponował Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, w czasie konferencji prasowej zwołanej 30 października w Sali Herbowej Urzędu Miasta. Nową siedzibą MOPS-u miałby być budynek dawnego aresztu śledczego. Większa powierzchnia użytkowa oraz lepsza lokalizacja wpłynęłyby znacząco na poprawę obecnych warunków.

- Bardzo byśmy chcieli, aby pomysł spotkał się z aprobatą nowego burmistrza, Tomasza Matuszewskiego, ponieważ w obecnym budynku jest nam za ciasno - mówi Rafał Gużkowski, dyrektor MOPS-u w Sanoku. - Przyjmowanie klientów w jednym pokoju jest niekomfortowe zarówno dla pracowników socjalnych, jak i dla osób, które zwracają się do nas o pomoc. Zdaję sobie sprawę, że przeniesienie nie jest łatwym zadaniem, ale z pewnością niezbędnym. Budynek po areszcie śledczym jest miejscem, w którym na pewno pracowałoby nam się lepiej i prężniej - stwierdza Rafał Gużkowski

Jak zaznacza dyrektor MOPS-u, pracowników i zadań w ośrodku ciągle przybywa, a problemy lokalowe są sygnalizowane władzom już od kilku lat. Jak dotąd nie doczekały się skutecznego rozwiązania.

Sabina Tworek

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
wszechpolak
wszechpolak 8.11.2018, 10:27
a co z budynkiem po dawnej Policji ? od lat stoi pusty i niszczeje .Jakoś piórko tego budynku w Sanoku przez cały okres swojej kadencji nie zauważył
ToOn
ToOn 8.11.2018, 13:03
Budynek jest przecież w rękach prywatnych teraz, miasto do tego nie ma nic.
Wyjdźcie do środowiska!
Wyjdźcie do środowiska! 8.11.2018, 10:09
Pracowników przybywa? Należy rozdzielić dobrze obowiązki tym co pracują.Nie muszą tkwić przy biurku w ciepłym, ciasnym pokoju! Praca z ludźmi nie polega na zrobieniu pracownikom MOPS wygod na salonach!
Ciasno im się nagle zrobiło to ich trzeba policzyć!
Widzę tam miejsce dla tych co nie mają gdzie głowy przytulić i marzy im się ciepły kąt!


Pozostałe