Tomasz Matuszewski: Sanok potrzebuje zmian

  • 8.11.2018, 09:44
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Tomasz Matuszewski: Sanok potrzebuje zmian KWW Łączy Nas Sanok
Tomasz Matuszewski (KWW Łączy Nas Sanok) nowym burmistrzem Sanoka! W wyścigu do fotela gospodarza miasta pokonał Tadeusza Pióro (Prawo i Sprawiedliwość), który rządził miastem przez ostatnie cztery lata. W pierwszych dniach po wyborach burmistrz elekt nie mógł spotkać się z dziennikarzami osobiście. Na pytania redakcji Korso odpowiedział drogą e-mailową. Poniżej publikujemy nasze pytania i odpowiedzi przesłane przez KWW Łączy Nas Sanok.

Pytanie od redakcji: - Spodziewał się Pan tak dużego poparcia?

E-mail Tomasza Matuszewskiego (pisownia oryginalna): - A pani? Spodziewała się pani, że tak zagłosują sanoczanie?

- Różnica głosów pomiędzy Panem, a pana kontrkandydatem wyniosła ponad dwa tysiące głosów - to sporo - o czym ten wynik Pana zdaniem świadczy?

- O tym, że Sanok potrzebuje zmian, a przede wszystkim potrzebuje uniezależnienia się od polityki. Byłem kandydatem niezależnym i myślę, że to oraz racjonalnie przygotowany program to powody, dla których sanoczanie tak, a nie inaczej zadecydowali w wyborach 4 listopada.

- Jakie będą Pana pierwsze decyzje po objęciu stanowiska burmistrza?

- Plan na pierwsze sto dni ogłoszę niebawem, tuż po zaprzysiężeniu.

- Jest kilka newralgicznych kwestii istotnych z punktu widzenia mieszkańców - cena wody - mimo, że obniżona, nada jest bardzo wysoka, brakuje mieszkań komunalnych, a młodzieży rozrywki - jak zamierza Pan to zmienić - jaki ma Pan pomysł na rozwiązanie tych kwestii?

- Wszystkie kwestie są ujęte w moim programie wyborczym. Na szczegółowe rozwiązania, o które pani pyta, i tryb ich wdrażania trzeba poczekać do momentu objęcia przeze mnie stanowiska burmistrza.

- Sporo miejsca w programie wyborczym poświęcił Pan rodzinie oraz seniorom - co zamierza Pan zrobić, aby żyło im - nam - się w Sanoku lepiej?

- Model bezpiecznej wielopokoleniowej rodziny to punkt wyjścia w moich planach rozwoju Sanoka. Aby ten model zaczął funkcjonować, trzeba uruchomić bardzo wiele mechanizmów, niektóre stworzyć od podstaw. Perspektywy dla młodych, wsparcie dla przedsiębiorczych i polityka senioralna – te zagadnienia to filary programu, który zaprezentowałem mieszkańcom podczas kampanii. Wynik wyborów jest przepustką do jego realizacji.

- Według prognoz finansowych zadłużenie miasta na koniec roku wyniesie około 70 milionów złotych - o realizację nowych inwestycji może być więc trudno - jak Pan zamierza rozwijać miasto mając taki dług do spłaty?

- To pytanie powinno zostać skierowane do poprzedniej władzy. Nie mam w tym momencie wglądu w finanse miasta.

- Czy będą spore zmiany personalne w Urzędzie Miasta i spółkach podległych magistratowi?

- Wielokrotnie powtarzałem, że cenię fachowość i rzetelność. Na pewno można się spodziewać audytu w Urzędzie i podległych mu jednostkach. Apeluję do szefów wydziałów i kierowników jednostek miejskich, aby w tym okresie nie podejmowali żadnych zobowiązań finansowych i kadrowych, wstrzymując decyzje do mojego zaprzysiężenia.

- Proszę potwierdzić lub zdementować krążące po mieście plotki - czy to prawda, że wiceburmistrzem od spraw oświaty ma być Małgorzata Sienkiewicz-Woskowicz, a Tygodnik Sanocki ma być bezpłatną gazetą?

- Cenię sobie współpracę z Małgorzatą Sienkiewicz-Woskowicz. Swoje osądy opieram na sprawdzonych i rzetelnych informacjach i nie zamierzam komentować plotek.

- Czy to prawda, że odrzucił Pan wyborcze poparcie Demokratów Ziemi Sanockiej? Skąd taki ruch? Czy o wygranej bierze Pan pod uwagę ewentualną współpracę z członkami Demokratów? Jeśli tak, to w jakim zakresie?

- Nie rozumiem pani pytania. Moimi wyborcami byli mieszkańcy Sanoka. Zabiegałem o poparcie zadań, związanych z rozwojem miasta. Spotykałem się z różnymi środowiskami, także z Demokratami. W II turze nie szukałem rozwiązań, typowych w niektórych środowiskach politycznych, ponieważ one nie sprawdzają się na szczeblu lokalnych samorządów i mamy tego dowód w wielu miastach kraju i Podkarpacia. Szukałem poparcia dla programu i dla rozwoju Sanoka. Otrzymałem je od przeszło 8 tysięcy sanoczan.

- Jak wyobraża Pan sobie współpracę z radą miasta, która w większości składa się z radnych Prawa i Sprawiedliwości? Bierze Pan pod uwagę współpracę?

- Każdy z radnych, startując w wyborach, deklarował pracę na rzecz rozwoju Sanoka. Sanoczanie wybrali odpowiedzialne osoby, które chcą pracować dla dobra wszystkich mieszkańców, nie tylko sympatyków Prawa i Sprawiedliwości czy innych opcji politycznych. Tutaj znów dotykamy problemu upolityczniania samorządów. Wyborcy w wielu gminach ten model odrzucili. W Sanoku rada liczy 21 członków, przedstawiciele partii, którą pani wymieniła, nie mają większości.

- Przez pięć lat będzie Pan burmistrzem miasta - poznaliśmy Pana jako entuzjastę sportu. Proszę zdradzić naszym czytelnikom nieco więcej o sobie - jak lubi spędzać Pan wolny czas, jakiej muzyki słucha, jaką lubi kuchnię.

Wolny czas spędzam z rodziną. Często aktywnie, na świeżym powietrzu, a jeżeli w domu – to przy dobrym filmie i wspólnie przyrządzonej kolacji.

Martyna Sokołowska

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
sanoczanin
sanoczanin 9.11.2018, 06:45
Z całym szacunkiem ale myli się Pan już na wstępie. Sanok potrzebuje KONTYNUACJI bo zmiany zaszły 4 lata temu. Dobre zmiany. A tak nawiasem mówiąc to mógł Pan poczekać jeszcze 4 latka bo jest Pan młody, nabrać w tym czasie doświadczenia oraz pozwolić Panu Burmistrzowi Pióro dokończyć porządną robotę, którą wykonał dla Sanoka przez jedną, niestety kadencję.
SNK
SNK 8.11.2018, 20:54
Myślę że rozliczy Pan byłego burmistrza Pióra tak jak on zrobił z Panem Blacharczykiem. Napewno wyjdą same przekręty jak i z autem służbowym.
hehe
hehe 9.11.2018, 06:49
Zamiast tyle "myśleć" dowiedz się najpierw jak poprawnie napisać nazwisko byłego burmistrza Blecharczyka. A także jak odmienia się nazwisko ostatniego burmistrza Pióro. Chyba, że wolisz wizerunek półanalfabety :-)
UPSSS
UPSSS 8.11.2018, 19:59
Czy ktoś nie widzi różnicy w czasie przed i po wyborach ? Zapowiada się jakaś masakra ,,,,,,,
Wyborca
Wyborca 8.11.2018, 13:27
Sanoczanie trzymają za pana kciuki!
Gyh
Gyh 8.11.2018, 11:25
Podziwiam Pana Burmistrza, ze chce mu sie rozmawiac z tymi "dziennikarzami", którzy w lyzce wody by go utopii przed wyborami...minki im zrzedly mocno, teraz szukaja kontaktu...
Urzędnik
Urzędnik 8.11.2018, 10:54
Pracuje w Urzedzie Miasta. Ja i bardzo duża wiekszość pracowników bardzo sie cieszymy,że Pan Matuszewski bedzie naszym nowym szefem (stary to zły człowiek był). Mam nadzieje że się na nim nie zawiedziemy
Michalina
Michalina 8.11.2018, 10:27
Właśnie za to mieszkańcy Pana docenili! Za to jakim PAN jest człowiekiem.za to co i jak chce PAN robić dla sanoczan! Życzyłam sobie, żeby się Panu udało objąć stanowisko burmistrza Sanoka. Z mojej strony mogę obiecać,że będę robić to co robiłam dotychczas aby Pan uczciwie zrealizował cały program a może uda się Panu zrobić jeszcze więcej?
Zrobię wszystko aby się to Panu udało bo sanoczanie w Pana uwierzyli i na pana zasłużyli! Uczciwa praca dla mieszkańców zostanie wynagrodzona!
komuch
komuch 14.11.2018, 14:22
Niech żyje prezes naszego klubu - " Michalina" to nie może być twór realny.
Zahutyń
Zahutyń 8.11.2018, 10:11
Super wywiad, niczego się nie dowiedzieliśmy. Ale trzeba nowemu burmistrzowi jeszcze dać trochę czasu.
@zahutyn
@zahutyn 8.11.2018, 10:31
Niczego się nie dowiedziałeś bo nie chciałeś!
Ja dowiedziałam się wiele!Jest super!

Pozostałe