Zapłacą za kłusownictwo

  • 8.11.2018, 09:40 (aktualizacja 08.11.2018 10:27)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
Zapłacą za kłusownictwo Facebook/SSR w Sanoku
Kiepsko dla kłusowników zakończył się połów ryb. Strażnicy Społecznej Straży Rybackiej w Sanoku, którzy przeprowadzali kontrole na zbiorniku Besko-Sieniawa, na rzekach Wisłok, Sanoczek i San oraz na łowiskach Polskiego Związku Wędkarskiego Sanok i Hłomcza, złapali mężczyzn na gorącym uczynku.

Aż w trzech przypadkach wykryto połów ryb bez wymaganych dokumentów, czyli bez karty wędkarskiej. Na rzece Sanoczek zauważono, że mężczyzna łowi ryby na niedozwoloną przynętę - czerwone robaki. W trakcie kontroli wyszło na jaw, że nie miał karty wędkarskiej, a niewymiarowe ryby - klenie i okonie ukrył w woderach. Strażnicy wypuścili ryby do wody, ale nie wszystkie przeżyły. Natomiast w Międzybrodziu na rzece San inny mężczyzna łowił ryby metodą spławikową. W czasie kontroli nie miał dokumentów. Na stawie nr 3 na łowisku PZW Hłomcza inny wędkarz łowił ryby metodą spinningową. Również nie posiadał wymaganych dokumentów. Następnie strażnicy skontrolowali na Jeziorze Sieniawskim wędkarza, który przyznał, że od roku regularnie łowi, ale wpisów do rejestru połowu nie dokonuje. Funkcjonariusze SSR złożą na wszystkich sprawców wykroczeń zawiadomienie do Państwowej Straży Rybackiej, aby ich ukarać.

Oprócz tego strażnicy wykryli duże wysypiska śmieci. Dwa na brzegach Jeziora Sieniawskiego i jedno na brzegu rzeki San w Międzybrodziu. O wysypiskach zostanie powiadomiony Powiatowy Wydział Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa w Sanoku.

 

Redakcja

Zdjęcia (11)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
fox
fox 8.11.2018, 13:16
oprócz tych śmieci wykroczenia są porażające ,proponuje wnioskować do PSR o dożywocie

Pozostałe