12 listopada dniem wolnym od pracy. Czy wszyscy świętują?

  • 8.11.2018, 11:06 (aktualizacja 08.11.2018 12:47)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
12 listopada dniem wolnym od pracy. Czy wszyscy świętują? pixabay.com Do pracy 12 listopada pójdą lekarze i pielęgniarki, a zaplanowane na ten dzień zabiegi w państwowych placówkach medycznych zostaną przeprowadzone.
Prezydent podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Ustawę już opublikowano w Dzienniku Ustaw. Wcześniej Senat przyjął poprawkę zakładającą zakaz handlu. Zgodnie z przyjętą ustawą rozprawy sądowe zaplanowane na 12 listopada zostaną przełożone, ale odbędą się wszystkie zaplanowane zabiegi w państwowych placówkach medycznych. Również apteki będą czynne w tym dniu. Do pracy pójdą też lekarze, pielęgniarki, służby mundurowe i pracownicy transportu publicznego.

Pomysł, żeby 12 listopada był dniem wolnym od pracy zaproponowali posłowie PiS. Ustawę w pierwotnej wersji Sejm uchwalił 24 października.

Redakcja
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------