12 listopada dniem wolnym od pracy. Czy wszyscy świętują?

  • 8.11.2018, 11:06 (aktualizacja 08.11.2018 12:47)
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
12 listopada dniem wolnym od pracy. Czy wszyscy świętują? pixabay.com Do pracy 12 listopada pójdą lekarze i pielęgniarki, a zaplanowane na ten dzień zabiegi w państwowych placówkach medycznych zostaną przeprowadzone.
Prezydent podpisał ustawę o ustanowieniu 12 listopada Święta Narodowego z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

Ustawę już opublikowano w Dzienniku Ustaw. Wcześniej Senat przyjął poprawkę zakładającą zakaz handlu. Zgodnie z przyjętą ustawą rozprawy sądowe zaplanowane na 12 listopada zostaną przełożone, ale odbędą się wszystkie zaplanowane zabiegi w państwowych placówkach medycznych. Również apteki będą czynne w tym dniu. Do pracy pójdą też lekarze, pielęgniarki, służby mundurowe i pracownicy transportu publicznego.

Pomysł, żeby 12 listopada był dniem wolnym od pracy zaproponowali posłowie PiS. Ustawę w pierwotnej wersji Sejm uchwalił 24 października.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe