Poseł deklaruje wsparcie

  • 8.11.2018, 14:40
  • Sabina Tworek
Podziel się:
Oceń:
Poseł deklaruje wsparcie archiwum Korso Gazety Sanockiej
O drugiej turze wyborów samorządowych w Sanoku rozmawiamy z posłem Piotrem Uruskim.

Do tej pory udzielał pan poparcia Tadeuszowi Piórze. Czy w takim razie nowo wybrany burmistrz Sanoka, Tomasz Matuszewski, może liczyć na pana pomoc?

- Na początku chciałbym serdecznie pogratulować panu Tomaszowi wygranej w wyborach oraz osiągnięcia tak dużego wyniku. Ze swojej strony deklaruję pełną wolę współpracy. Jak wiadomo, od początku mojej kadencji zaangażowałem się w pozyskiwanie pieniędzy dla Sanoka, czego efekty widać gołym okiem. Nowy burmistrz będzie mógł liczyć na moje wsparcie dla różnego rodzaju inicjatyw, ponieważ dobro naszego miasta leży mi szczególnie na sercu.

Tomasz Matuszewski twierdzi, że nie przynależy do partii Prawa i Sprawiedliwości, która na naszym terenie posiada większość radnych w samorządzie i Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Czy pana zdaniem niezależność polityczna może utrudniać burmistrzowi dostęp do pieniędzy rządowych?

- Myślę, że aby pozyskiwać środki zewnętrzne, burmistrz bezwzględnie potrzebuje wsparcia parlamentarzystów. Samemu trudno mu będzie o nie aplikować. Na mnie zawsze może liczyć.

Jak pan ocenia porażkę obecnego burmistrza?

- Tadeusz Pióro osiągnął wynik zbliżony do tego, który cztery lata temu dał mu stanowisko burmistrza Sanoka. Powiem jednak uczciwie, że po tak dużych inwestycjach, wynik ten uważam za słaby. Przyczyny przegranej należy z pewnością dokładnie przeanalizować. Osobiście uważam, że burmistrz za bardzo zajął się sprawami inwestycyjnymi, a nie bezpośrednim kontaktem z ludźmi. To zdecydowało o jego porażce.

Rozmawiała Sabina Tworek

Sabina Tworek

Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
hm....
hm.... 9.11.2018, 23:40
Chyba aż tak dużo tych funduszy nie pozyskano, skoro miasto zadłużone na 75 milionów.
zmiana...?
zmiana...? 9.11.2018, 11:47
Ha!ha!ha! A dopiero aktywiści PiS przekonywali , żeby głosować na T.Pióro bo tylko wtedy mozliwy jest dopływ pieniędzy z centrali. A tu widzimy juz zmiana w narracji...Nie bez powodu mówi sie "dobra zmiana". Trzeba było jeszcze zapytac jak to jest z tym Autosanem podźwigniętym z kolan, bo protest pracowników wskazuje raczej na coś zupełnie innego, niz mówi pan poseł
Antyposeł
Antyposeł 9.11.2018, 08:10
Poseł który w wyborach w gminie Zagórz rozbijał Zjednoczoną Prawicę promując właściciela lokalnych mediów a nie kandydata którego oficjalnie popierał PIS.Będziemy o tym pamiętać.
Dziękuję i proszę o jeszcze
Dziękuję i proszę o jeszcze 8.11.2018, 20:23
Za rok wybory do sejmu. Po tak druzgocącym zwycięstwie PiS, Pan poseł nie musi się przecież obawiać, ze nie będzie wybrany. Zresztą jest tak znakomitym fachowcem, że poza polityką mógłby sie znakomicie realizować np. w biznesie.
olek
olek 8.11.2018, 18:47
Panie pośle,może więcej faktów.Ile tych funduszy pan pozyskał?
Może jakiś liczby?Bo jakoś gołym okiem nic nie widzę.Poza tym,
dla mnie i jak myślę wszystkich sanoczan byłoby nie do pomyślenia,
żeby poseł z ziemi sanockiej nie wspierał burmistrza Sanoka.
Nikt
Nikt 8.11.2018, 15:25
Wreszcie PAN mówi jak trzeba! Dziękuję

Pozostałe