100 pompek dla Niepodległej! Niezwykły wyczyn Mirosława "Spartana" Kaźmierczaka VIDEO

  • 16.11.2018, 17:30
  • red.
Podziel się:
Oceń:
100 pompek dla Niepodległej! Niezwykły wyczyn Mirosława "Spartana" Kaźmierczaka VIDEO
Mirek Kaźmierczak, emerytowanym nauczycielem wychowania fizycznego oraz założyciel i trener UKS Spartanie Zahutyń w nietypowy sposób uczcił 100-lecie odzyskania niepodległości. Wykonał 100 pompek z klaskaniem dla Niepodległej na dachu budynku mieszkalnego!

- Pompka marynarska to nic innego jak klasyczna pompka, której wykonanie polega na dodaniu elementu dynamicznego, jakim jest klaśnięcie w dłonie pomiędzy fazą koncentryczną a ekscentryczną ćwiczenia - czytamy w wypowiedzi Mirosława Kaźmierczaka na stronie niepodlegla.gov - To ćwiczenie wymaga precyzyjnej koordynacji, dynamiki i siły. 

Pan Mirosław wykonał pompki na dachu budynku mieszkalnego, bo chciał, aby symbolizował on rangę tego wydarzenia i był pewnego rodzaju metaforą podkreślającą symbolikę odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Przez całe życie uprawiałem różne formy sportu: od biegania, przez gimnastykę aż po kulturystykę i fitness. Chciałbym aby to wydarzenie zachęciło ludzi – głównie młodych, do pokonywania własnych słabości i wiary w to, że nigdy nie jest za późno, aby spełnić swoje marzenia - dodaje.

 

Zobaczcie nagranie:

 

loadingŁaduję odtwarzacz...
red.

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
M jak M
M jak M 26.11.2018, 08:46
Ogromny szacunek dla Tego Pana za pracę jaką wykonuje z młodzieżą oraz bardzo dobrą formę jak na wiek. Co do pompek z klaskaniem to faktycznie robi się je trochę "inaczej". Trzeba było przyjąć strategię 10x10 pełnych i też wyjdzie 100. pozdrawiam!
rambo
rambo 19.11.2018, 11:06
zapał i symbolika była, ale samo wykonanie to jak gibanie 4m deską calową. Wiem , wiem zaraz hasła to zrób lepiej albo więcej.......itp. Ale jak mam coś robić to robię to tak jak ma być albo się za to nie biorę i do tego jeszcze upubliczniając to jako formę oddanego hołdu.
Rob
Rob 17.11.2018, 10:48
To ma byc pompka
? Hahahaa
MK
MK 18.11.2018, 11:03
TY baleronie ale jesteś mocny w gębie.
JK
JK 16.11.2018, 23:12
Brawo brawo...liczyłem było 100!

Pozostałe