Mateusz zginął tragicznie w Anglii. Potrzebna pomoc w sprowadzeniu ciała

  • 26.11.2018, 13:07 (aktualizacja 26.11.2018, 21:23)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Mateusz zginął tragicznie w Anglii. Potrzebna pomoc w sprowadzeniu ciała Archiwum prywatne
28-letni Mateusz z Nowego Łupkowa zmarł kilka dni temu w wyniku wypadku motocyklowego. Lekarze przez cztery dni walczyli o jego życie, niestety bezskutecznie. Rodziny nie stać na sprowadzenie ciała chłopaka z Anglii, na portalu pomagam.pl ruszyła zbiórka na ten cel.

 

Mateusz pochodził z Nowego Łupkowa (Bieszczady). Od 2010 roku mieszkał w Preston w Anglii.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 20 listopada krótko przed godziną 8 rano. Mateusz wjechał motocyklem w samochód Mini Cooper. Z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala, gdzie po czterech dniach walki lekarzy o jego życie zmarł.

Rodziny nie stać na sprowadzenie ciała do Polski, a chce pochować syna “u siebie”. Ale najpierw trzeba załatwić formalności i opłacić koszt kremacji, zabezpieczenia prochów, transportu z Anglii do Polski oraz pogrzebu. Wszystko zamknie się w kwocie około 30 tysięcy złotych. Rodziny nie stać na taki wydatek. W pomoc włączyli się przyjaciele i bliscy Mateusza. Na portalu pomagam.pl założyli zbiórkę funduszy na formalności i transport prochów tragicznie zmarłego chłopaka. Udało się już zebrać nieco ponad połowę z 20 tysięcy złotych.

- Bardzo prosimy o wsparcie finansowe w tej ciężkiej sytuacji. Liczymy na Waszą pomoc .

Pomóżcie nam odciążyć część ich zmartwień. Dziękujemy za każdą złotówkę. Nie wahajcie się wpłacać wydających wam się śmiesznych kwot... Naprawdę każda złotówka ma wielką moc - napisała na stronie pomagam.pl organizatorka zbiórki, Justyna Wiktor.

Pieniądze można wpłacać TUTAJ.

Martyna Sokołowska

Komentarze (25)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Polka
Polka 01.12.2018, 18:37
Tylko ktoś kto nie rozumie życie i nie przeżył takiej tragedii może wstawiać komentarze o tak niskim poziomie jak co niektóre tutaj ... Ja niestety mam podobne przeżycie za sobą i aż serce rośnie widząc jakich Mateusz miał prawdziwych przyjaciół patrząc na ta zbiórkę , i na tak liczny odzew na nią . Ludzie chociażby uzbierano 50 tyś to czy jest to czyjakolwiek sprawa poza rodzina ? Zbiorka nie jest oboziazkowa , wiec nie rozumie dlaczego niektórzy uważają ze maja prawo rozliczać z tego rodzinę czy zmarłego. Nie są to pieniądze ściągane z waszych podatków tylko dobrowolne wpłaty ludzi którzy myślą nie tylko o sobie i znają uczucie empatii. Mimo wszystko życzę wszystkim nieprzychylnie komentującym takich przyjaciół i ludzi o wielkim sercu jak w tej sytuacji gdy nie daj Bóg ich kiedyś spotka taka tragedia .
Przyjaciel
Przyjaciel 30.11.2018, 18:11
Ciekawe ile oszczędności na koncie mają ci co wypisują te bzdury. Polska solidarność normalnie niedobrze mi na myśl o takiej znieczulicy. Masakra. Nawet jeżeli coś po sobie zostawił nie ma do tego dostępu, ubezpieczenie? Z tego co wiem to spieniężenie polisy może potrwać nawet do kilku miesięcy a rodzina potrzebuje kasy teraz. Jeżeli pisze że na koszt transportu nie chodzi tu tylko o sam transport. Rodzice też potrzebują tu żyć i przemieszczać żeby pozałatwiać różne sprawy. Wkurza mnie że ci co najmniej wiedzą najwięcej komentują. Tak ją poniżej ktoś wspomniał nie każdy motocyklista za....la a ten wypadek akurat nie był z jego winy. Nie chcesz pomagać to zamknij ryj i chociaż nie komentuj. Nikt nie chce się na tej sytuacji wzbogacić. Wszyscy kochali Mateusza i zebraliby sto razy tyle gdyby to mogła wrócić mu życie.
R.I.P Duduś ????
Przyjaciel
Przyjaciel 30.11.2018, 21:36
Dokładnie nie wiem kto to pisał ale szacun gdyby można było kupić życie za pieniądze napewno byśmy to zrobili !! Więc tym wścibskim Polaczkom którzy pisali te komentarze dalej ch...j w lep .
DUDU KOCHAMY PAMIĘTAMY MYSLIMY
Justa
Justa 30.11.2018, 14:49
Jeśli nie znacie sytuacji rodziny to nie ***cie głupot! To że był za Granicami Polski to nie znaczy, że kokosy już się kokosy zarabia....
B
B 30.11.2018, 00:17
Witam. Jest w Warszawie międzynarodowy zakład pogrzebowy, który załatwia wszystkie formalności w Anglii. Sprowadzałam ciało brata na Podkarpacie więc jestem w temacie. Koszt 10 tyś zł. Gdyby potrzebny był numer tel itd proszę pisać
Przyjaciel
Przyjaciel 29.11.2018, 19:12
Czy wy ludzie macie w głowach naje...e to tragedia dla rodziny i znajomych ciekawe jak wy byście się czuli w takiej sytuacji po co te wścibskie komentarze czy miał czy nie miał gówno to was interesuje Mateusz był i zawsze będzie w mojej pamięci jako najlepszy przyjaciel więc dla wszystkich tych frajerskich komentarzy ch...j wam w lep
Znajomy
Znajomy 28.11.2018, 18:02
Po co takie komentarze. Nie wiecie w jakiej sytuacji jest jego rodzina. Stracili swoje dziecko jak wy byscie sie zachowali jak by to ktos z waszej rodziny zginal w obcym kraju? Te pieniadze beda przeznaczone zeby pomoc jego rodzinie, na sciagniecie jego zwlok do Polski i godny pogrzeb na ojczyznie tam gdzie jego dom i rodzina... Jestem tez w UK i nie mam oszczednosci bo po prostu tu zyje tak samo jak on tutaj zyl. Glupie gadanie Polaków ktozy w d***e byli i g***o widzieli. Co was to obchodzi ile Mateusz zarabial i czy mial oszczednosci nie chcecie wplacac to sie po prostu nie odzywajcie te komentarze moze czytac w tym momencie jego rodzina i pomyslcie jak oni sie czuja... jak niektorzy gadaja ze jego zwloki mozna przewiezc zabezpieczone w walizce??? Zastanowcie sie co piszecie tez byscie przewiezli kogos z rodziny w walizce? Ludzie do cholery troszke szacunku dla innych pomyslcie zanim cos powiecie!!!!! Nie znaliscie go a ja owszem byl wspanialym czlowiekiem ktory bardzo chetnie pomagal innym. Wiec odrobina szacunku dla niego bo uwierzcie akurat on na to zasluguje !!! Kolejna rzecz dla wszystkich ten wypadek nie byl z jego winy wiec po co gadanie mogl nie „p*********c na motorze... to bylo jego zainteresowanie i jego pasja nie wszyscy na motarach to wariaci ktorzy nie potrafia jezdzic to byl po prostu wypadek znalazl sie w nie odpowiednim miejscu i czasie... po prostu...

spoczywaj w spokoju Mateusz wszyscy tesknimy za toba (*)
Znajoma
Znajoma 28.11.2018, 21:29
Bardzo dobry wpis! Wszyscy cwani bo ich to nie tyczy... Ale kiedyś przyjdzie taki czas ze jeden z drugim znajdą się w podobnej sytuacji i zobaczymy jak się będą czuć...

Spoczywaj w Spokoju Mati (*)
Kinga
Kinga 28.11.2018, 17:31
Pół roku temu zmarł moj brat również za granicą. Kremacja i przechowanie prochów koszt około 12tys. Prochy przewiezione przez rodzine, więc tu troche zaoszczędzilismy. Plus koszt pogrzebu w Pl. To nie sa małe pieniądze. Na szczescie starczyło pieniążków brata na wszystko. Wyrazy współczucia dla rodziny ?
Izabela
Izabela 28.11.2018, 16:27
Tragedia ,moje kondolencje dla rodziców, rodziny i bliskich Mateusza .Niestety ,nie wiem czy ktos nie probuje oszukac rodziców, naciągnąć na koszta .... kremacja,sprowadzenie urny ,pogrzeb.Wszytsko razem ,tyle pieniedzy nie kosztuje !bardzo mi przykro xxx
Znajoma
Znajoma 28.11.2018, 09:13
Po co takie głupie komentarze miał czy nie miał oszczędności, rodzina jestvw potrzebie. Nie chcesz to nie pomagaj nikt cie nie zmusza. Kondolencje dla rodziny. (*)
Znajomy
Znajomy 28.11.2018, 04:14
Klamstwa ....dokladnie koszt sprowadzenia zwlok to ok. 7 tys. Przepraszam po 8 latach pracy w anglii w Pl wiecej by odlozyl.piszecie jakby ktos nie wiedzial.mial porzadny motocykl ,sam spowodowal wypadek.W Pl tez gina ludzie przez motocyklistow dzieci ,a jak maja szczescie ze żyją to nie stac ich na rehabilitację .brak odszkodowan A tu prosze 30 tys.
Znajoma
Znajoma 28.11.2018, 19:28
Nie byłeś,nie widziałeś więc jak w ogóle masz czelność oskarżać że to on spowodował wypadek?!?! Sprawa jest ciągle w toku a ty już wiesz z góry jak bylo. Nie zabieraj głosu jak nie znasz sprawy i nie sprawiaj swoim egoistycznym zachowaniem przykrości innym bo być może to ty będziesz kiedyś potrzebował wsparcia i dobrego słowa a będzie ci dane czytać przykre komentarze. Troche wyrozumiałości.
Sylwia
Sylwia 28.11.2018, 00:42
Nie każdy przyjechał do UK żeby odkładać, niektórzy po prostu tutaj żyją i nie mają oszczędności, a debata o tym czy powinien je mieć czy też nie jest trochę nie na miejscu.
Kondolencje dla bliskich
Anka
Anka 28.11.2018, 00:01
A czy kazdy kto mieszka w Anglii ma odlozone pieniadze? Zapewniam Cie ,ze nie !
Jezeli nie jestescie w stanie pomoc rodzinie ,to prosze powstrzymac sie od takich komentarzy.
Zginal czlowiek . Rodzina jest w potrzebie i koniec tematu.
Kondolencje dla rodziny .
Doradca ubezpieczeniowy
Doradca ubezpieczeniowy 28.11.2018, 00:00
Motocyklisa bez ubezpieczenia wypadkowego?
kry
kry 27.11.2018, 23:40
Koszt sprowadzenia ciała w trumnie przez polską firmę jest o wiele tańszy. Pieniądze na to już macie
Hh
Hh 27.11.2018, 22:25
U nas też była taka sytuacja szef u którego pracował w Anglii pomógł i upezpieczenie
Pedro
Pedro 27.11.2018, 22:23
Sorry, nie dam się nabrać. 30 tys. zł zarabia się w Angli dużo szybciej niż w Polsce. Przestrzegam wszystkich.
Pawlik
Pawlik 27.11.2018, 15:05
Witam wiesz co moj kolega zginal
W wypadku motocyklowym w sierpniu w UK dokladnie w Londynie
Rodziny tez nie bylo stac na
Sprowadzenie ciala ale koszt to ok 7tys zl
Pozatym mieszkal tutaj 8 lat i
Niemial odlozonych 6tys £??
Troche to wsZystko
Dziwne
Naprawde wspolczuje rodzinie przyjaciolom i bliskim
Ale czasem takie akcje sa robione ponad wymiar..
sekal
sekal 27.11.2018, 09:19
mógł nie ***ć motocyklem.
S
S 30.11.2018, 15:09
*** się w lep cieciu
Wladys z biesCzad