Sanok bez budżetu obywatelskiego

  • 26.11.2018, 18:38 (aktualizacja 26.11.2018 19:24)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Sanok bez budżetu obywatelskiego UM w Sanoku Za pieniądze z pierwszej edycji budzetu obywatelskiego w dzielnicy Dąbrówka powstał nowoczesny plac zabaw.
W tym roku nie będzie budżetu obywatelskiego w Sanoku. Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka, inicjatywa została wycofana przez poprzednich włodarzy.

Burmistrz pytany przez dziennikarzy o tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego odpowiedział, że w tym roku mogą być problemy z jego wdrożeniem. 

Szczegółowo te kwestię wyjaśnił skarbnik miasta, Bogdan Florek.

- Decyzją byłego burmistrza i jego zastępcy ta pozycja została z budżetu na 2019 rok wykreślona. Przełożyła nam się na przyszłym rok realizacja kilku zadań inwestycyjnych które musimy zrobić i każda złotówka dodatkowo wydana wiązała się ze zwiększeniem deficytu - powiedział skarbnik. 

Budżet obywatelski został wprowadzony decyzją ówczesnego burmistrza Sanoka, Tadeusza Pióor w 2015 roku. Pierwsza edycja miała charakter ogólnomiejski, kolejne dzielnicowy. W trzech poprzednich na realizację wybranych przez mieszkańców inwestycji sanocki magistrat przeznaczył ponad milion złotych.

Tomasz Matuszewski zapewnił podczas konferencji, że nowi włodarze będą się starali o przywrócenie budżetu obywatelskiego.

- Musimy znaleźć oszczędności, dzięki którym mieszkańcy też będą mieli wpływ na to, co się dzieje w mieście - powiedział. - Podatki, które spływają do miejskiej kasy, muszą być też weryfikowane przez mieszkańców i chciałbym, aby oni też stawiali kropkę na "i" przy poszczególnych inwestycjach - dodał Tomasz Matuszewski.

- Główny powodem była sytuacja ekonomiczna. Skarbik zasugerował nam, aby ze względu na pilniejsze potrzeby zrezygnować z budżetu obywatelskiego w tym roku. Drugi powód to zbyt krótki czas na wdrożenie procedur. Nowa rada miasta jeszcze się nie ukonstytuowała, więc nie było szans na uruchomienie budżetu obywatelskiego - powiedział nam Tadeusz Pióro. 

Martyna Sokołowska
  • TAGI:

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
żeby nie pogłębiać deficytu...?!
żeby nie pogłębiać deficytu...?! 30.11.2018, 21:01
Co za hipokryzja!!!! A tak się szczycili tym budżetem obywatelskim! Co na to radny Drwięga?
PiS sie pomylił w 2014 roku
PiS sie pomylił w 2014 roku 26.11.2018, 21:26
Pióro na początku swojej kadencji grzmiał tak: SANOK / PODKARPACIE. Oszczędności wprowadzane w mieście nie ominą samego urzędu. Część osób przejdzie na emeryturę, części zostaną przydzielone dodatkowe obowiązki. Na dzień 8 grudnia Urząd Miasta zatrudniał 133 pracowników. To według obecnej władzy zdecydowanie za dużo. A tu wychodzą te "oszczędności"! Te oszczędności to 75-80 nowych etatów i wzrost kosztów na wynagrodzenie osobowe ponad 400 tysięcy więcej, , wzrost na wynagrodzenie pracowników administracji 200 tysięcy! A miało być tak oszczędnie.To są rządy dobrej zmiany!!!
Burmistrz to jest gość
Burmistrz to jest gość 26.11.2018, 20:12
Widać że gość chce pokazać się z jak najlepszej strony czego mu życzę. Razem z Hydzikiem dadzą radę

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------