Sanok bez budżetu obywatelskiego

  • 26.11.2018, 18:38 (aktualizacja 26.11.2018 19:24)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Sanok bez budżetu obywatelskiego UM w Sanoku Za pieniądze z pierwszej edycji budzetu obywatelskiego w dzielnicy Dąbrówka powstał nowoczesny plac zabaw.
W tym roku nie będzie budżetu obywatelskiego w Sanoku. Jak poinformował na dzisiejszej konferencji prasowej Tomasz Matuszewski, burmistrz Sanoka, inicjatywa została wycofana przez poprzednich włodarzy.

Burmistrz pytany przez dziennikarzy o tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego odpowiedział, że w tym roku mogą być problemy z jego wdrożeniem. 

Szczegółowo te kwestię wyjaśnił skarbnik miasta, Bogdan Florek.

- Decyzją byłego burmistrza i jego zastępcy ta pozycja została z budżetu na 2019 rok wykreślona. Przełożyła nam się na przyszłym rok realizacja kilku zadań inwestycyjnych które musimy zrobić i każda złotówka dodatkowo wydana wiązała się ze zwiększeniem deficytu - powiedział skarbnik. 

Budżet obywatelski został wprowadzony decyzją ówczesnego burmistrza Sanoka, Tadeusza Pióor w 2015 roku. Pierwsza edycja miała charakter ogólnomiejski, kolejne dzielnicowy. W trzech poprzednich na realizację wybranych przez mieszkańców inwestycji sanocki magistrat przeznaczył ponad milion złotych.

Tomasz Matuszewski zapewnił podczas konferencji, że nowi włodarze będą się starali o przywrócenie budżetu obywatelskiego.

- Musimy znaleźć oszczędności, dzięki którym mieszkańcy też będą mieli wpływ na to, co się dzieje w mieście - powiedział. - Podatki, które spływają do miejskiej kasy, muszą być też weryfikowane przez mieszkańców i chciałbym, aby oni też stawiali kropkę na "i" przy poszczególnych inwestycjach - dodał Tomasz Matuszewski.

- Główny powodem była sytuacja ekonomiczna. Skarbik zasugerował nam, aby ze względu na pilniejsze potrzeby zrezygnować z budżetu obywatelskiego w tym roku. Drugi powód to zbyt krótki czas na wdrożenie procedur. Nowa rada miasta jeszcze się nie ukonstytuowała, więc nie było szans na uruchomienie budżetu obywatelskiego - powiedział nam Tadeusz Pióro. 

Martyna Sokołowska

Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
żeby nie pogłębiać deficytu...?!
żeby nie pogłębiać deficytu...?! 30.11.2018, 21:01
Co za hipokryzja!!!! A tak się szczycili tym budżetem obywatelskim! Co na to radny Drwięga?
PiS sie pomylił w 2014 roku
PiS sie pomylił w 2014 roku 26.11.2018, 21:26
Pióro na początku swojej kadencji grzmiał tak: SANOK / PODKARPACIE. Oszczędności wprowadzane w mieście nie ominą samego urzędu. Część osób przejdzie na emeryturę, części zostaną przydzielone dodatkowe obowiązki. Na dzień 8 grudnia Urząd Miasta zatrudniał 133 pracowników. To według obecnej władzy zdecydowanie za dużo. A tu wychodzą te "oszczędności"! Te oszczędności to 75-80 nowych etatów i wzrost kosztów na wynagrodzenie osobowe ponad 400 tysięcy więcej, , wzrost na wynagrodzenie pracowników administracji 200 tysięcy! A miało być tak oszczędnie.To są rządy dobrej zmiany!!!
Burmistrz to jest gość
Burmistrz to jest gość 26.11.2018, 20:12
Widać że gość chce pokazać się z jak najlepszej strony czego mu życzę. Razem z Hydzikiem dadzą radę

Pozostałe