Leasing zwrotny na zakup ciągnika siodłowego - wszystko co musisz wiedzieć

  • 28.11.2018, 16:06 (aktualizacja 01.12.2018, 20:04)
  • Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Leasing zwrotny na zakup ciągnika siodłowego - wszystko co musisz wiedzieć
Leasing jest jedną z najpopularniejszych form finansowania własnej działalności gospodarczej. To idealna alternatywa dla kredytu, która zyskuje coraz większe zaufanie wśród rolników. Włodarze coraz częściej sięgają po ciągniki siodłowe, będące bardzo drogie w zakupie. Z pomocną dłonią przychodzi leasing zwrotny. Podpowiadamy, czym on dokładnie jest i jakie płyną z niego korzyści.

Zainteresowanie leasingiem i ciągnikami siodłowymi
 

Rosnąca świadomość rolników sprawiła, że leasing z roku na rok jest coraz popularniejszy w tej grupie odbiorców. Każdy włodarz doskonale zdaje sobie sprawę, że zwiększenie produkcji otwiera przed nim furtkę do większych zarobków. Rolników przeważnie nie stać na inwestowanie w maszyny z własnej kieszeni, a leasing daje im możliwość niskiej w kosztach dzierżawy np. ciągników siodłowych.

Wchodząc na stronę klf24.pl,otrzymujemy rozbudowaną ofertę leasingu dla rolników, w tym wcześniej wspomnianą propozycję wynajmu ciągników siodłowych. Jak je wykorzystać w gospodarstwie? Okazuje się, że już od dawna funkcjonują firmy produkujące ciężarówki rejestrowane jako ciągniki rolnicze. Są one szczególnie przydatne w przewozie produktów na duże odległości. Ciągnikiem siodłowym bez żadnych problemów przewieziemy nie tylko zboże, ziemniaki lub kukurydzę, ale również produkty szybko psujące się, takie jak owoce miękkie lub warzywa. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne w Czechach i Austrii, Szwajcarii i Niemczech.
 

Leasing zwrotny – co to jest i komu najbardziej się opłaca?
 

Leasing zwrotny to specjalna odmian transakcji leasingu polegająca na powiązaniu umowy leasingowej z poprzedzającą ja umową sprzedaży. Jego ogólnym celem jest poprawa płynności finansowej przedsiębiorstwa i uwolnienie zamrożonych środków. W tym przypadku klient jest również dostawcą. Co to oznacza? Leasingobiorca odsprzedaje swój majątek (zazwyczaj nieruchomość, maszyna rolnicza) firmie leasingowej, a następnie zawiera z nią umowę. W zależności od indywidualnych potrzeb może on przyjąć formę leasingu operacyjnego lub kapitałowego.

Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, którzy dysponują środkami trwałymi o wysokiej wartości rynkowej oraz dla osób będących w trudnej sytuacji majątkowej. Leasingiem zwrotnym powinni zainteresować się również ludzie pragnący zwiększyć płynność finansową swojej firmy.

Leasing zwrotny, podobnie jak każda inna forma takiego finansowania niesie ze sobą korzyści podatkowe. W przypadku, gdy klient decyduje się na operacyjny leasing zwrotny, to majątek zapisany w ramach umowy zaliczony jest do aktywów leasingodawcy. Oznacza to, że klient może wliczyć w swoje koszty uzyskania przychodu ratę leasingową. Trochę inaczej sytuacja wygląda w przypadku leasingu finansowego. Wówczas klient może wliczyć w koszty uzyskania przychodu wydatki związane z amortyzacją kredytowanego przedmiotu, ale nie może w całości odliczyć rat leasingowych. Odliczeniu podlega bowiem jedynie część odsetkowa, a VAT musi zostać opłacony w całości. 

Artykuł sponsorowany

Pozostałe