Poseł z Sanoka z zarządzie PZHL

  • 29.11.2018, 20:03
  • Sabina Tworek
Podziel się:
Oceń:
Poseł z Sanoka z zarządzie PZHL archiwum Piotra Uruskiego Poseł Piotr Uruski jest członkiem Sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki. Od wtorku również członkiem zarządu PZHL.
Poseł Piotr Uruski został nowym członkiem zarządu głównego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Decyzja zapadła jednogłośnie 27 listopada.

- Zdecydowałem się kandydować do zarządu, w momencie kiedy jest on w bardzo trudnej sytuacji z uwagi m.in. na wcześniej zaciągnięte zobowiązania finansowe, które teraz trzeba spłacać - komentuje poseł Uruski.

- Przypomnę, że hokej jako jedna z najważniejszych dyscyplin nie ma do tej pory strategicznego sponsora, dlatego chciałbym pomóc w zdobyciu mecenatu dla tego sportu. Motywacją do działania jest dla mnie także hokejowe środowisko Sanoka i rozmowy m.in. z prezesem Jakubem Górskim. Myślę, że stabilna sytuacja w PZHL przełoży się na większą stabilizację w lidze i klubach. Daje sobie na to pół roku. Jeśli do tego czasu nie uda się rozwiązać problemów w PZHL i znaleźć strategicznego sponsora dla związku, to najzwyczajniej w świecie zrezygnuję z funkcji.

Poseł Piotr Uruski twierdzi, że chce aktywnie działać na rzecz środowiska sportowego.

- Generalnie jestem dobrej myśli. Swoimi możliwościami i kontaktami chciałbym wspomóc Polski Związek Hokeja na Lodzie, który znalazł się w niezwykle trudnej sytuacji. Wierzę, że nowy prezes PZHL i wzmocniony skład zarządu podoła temu zadaniu - kwituje.

Sabina Tworek

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe