Most rośnie w oczach

  • 5.12.2018, 10:38 (aktualizacja 05.12.2018 11:45)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Most rośnie w oczach Archiwum Urzędzie Gminy w Zagórzu
Jeszcze przed końcem roku zakończy się budowa mostu w Morochowie. Mieszkańcy walczyli od niego od lat, do tej pory musieli korzystać z niebezpiecznej i starej drewnianej kładki.

Nowy most  powstanie w sąsiedztwie obecnej, starej kładki. Będzie miał trzy metry szerokości, ruch będzie się odbywał wahadłowo. Z jednej strony powstanie chodnik.

- Prace przy budowie mostu rozpoczęły się w połowie września tego roku i w tym momencie zmierzają ku końcowi. Od samego początku budowy pogoda sprzyjała, nie było momentów krytycznych, które zagroziłyby terminowi oddania inwestycji. W najbliższym czasie planowany jest demontaż starej kładki. To moment, który zapisze się w historii Morochowa. Sama myśl, że już jej nie będzie powoduje łzy radości.  Kładka służyła długo...bardzo długo. Na pewno będzie wspominana ale tęsknić za nią raczej się nie będzie.  Mieszkańcy bardzo się cieszą, że już niedługo do swoich domów pojadą nowym mostem. Mostem, który połączy ich od tak wielu lat - powiedziała nam Anna Łukowska, która jako sołtys Morochowa walczyła o budowę mostu.

Gmina dostała rządowe dofinansowanie na ten cel w wysokości blisko 4,2 mln. zł. Łączny koszt budowy mostu oszacowano na 5,9 mln. zł.  Resztę pieniędzy dołoży gmina Zagórz.

Gmina Zagórz otrzymała dofinansowanie w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez wsparcie lokalnej infrastruktury drogowej. Most musi być gotowy do końca tego roku, bo takie są zasady rozliczania rządowych dotacji.

Martyna Sokołowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe