Mikołajki w hospicjum [ZDJĘCIA]

  • 5.12.2018, 19:27 (aktualizacja 05.12.2018 20:27)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Mikołajki w hospicjum [ZDJĘCIA] Martyna Sokołowska
Były drobne upominki, wspólne śpiewanie kolęd, śmiech i łzy... Studenci kierunku "opiekun medyczny" dawnego "medyka" zorganizowali podopiecznym sanockiego hispicjum Mikołajki.

- Pomysł na mikołajkową akcję zrodził się trzy lata temu - opowiada Damian Kuzian, nauczyciel zajęć praktycznych na kierunku opiekun medyczny w Policealnej Szkole imienia Anny Jenke w Sanoku.

Podczas poprzednich akcji studenci przy okazji świąt śpiewali podopiecznym hospicjum kolędy..

- Spotkało się to z ich wielkim entuzjazjem. Z kolejnym rokiem wymyśliliśmy, że zorganizujemy większą akcję z Mikołajem i prezentami - kontynuuje nasz rozmówca.

Akcja poprzedzona jest kilkutygodniowymi przygotowaniami. 

- Najpierw wybieramy osobę, która będzie Mikołajem. Każdy ze studentów przynosi słodkości, zrzucamy się po parę złotych i kupujemy drobne upominki - opowiada Damian Kuzian.

W tym roku podopieczni hospicjum zostali obdarowani słodkościami i ledowymi choinkami, tak, aby każdy mógł poczuć klimat zbliżających się świąt. 

- Większość pacjentów się wzrusza. Wręczenie drobnego upominku wzbudza u nich duże emocje, pojawiają się łzy. Ale nie tylko u nich, nasi studenci też bardzo mocno przeżywają akcję. Dla nich to lekcja empatii. To ważne, ponieważ zawód, który sobie wybrali, wiąże się ze sporą dozą emocji, z którymi trzeba będzie sobie poradzić - podsumowuje nasz rozmówca.

 

Martyna Sokołowska

Zdjęcia (31)


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mikołaj pyta?
Mikołaj pyta? 6.12.2018, 12:01
A gdzie jest to hospicjum w Sanoku?

Pozostałe