Mikołajki w hospicjum [ZDJĘCIA]

  • 5.12.2018, 19:27 (aktualizacja 05.12.2018 20:27)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
Mikołajki w hospicjum [ZDJĘCIA] Martyna Sokołowska
Były drobne upominki, wspólne śpiewanie kolęd, śmiech i łzy... Studenci kierunku "opiekun medyczny" dawnego "medyka" zorganizowali podopiecznym sanockiego hispicjum Mikołajki.

- Pomysł na mikołajkową akcję zrodził się trzy lata temu - opowiada Damian Kuzian, nauczyciel zajęć praktycznych na kierunku opiekun medyczny w Policealnej Szkole imienia Anny Jenke w Sanoku.

Podczas poprzednich akcji studenci przy okazji świąt śpiewali podopiecznym hospicjum kolędy..

- Spotkało się to z ich wielkim entuzjazjem. Z kolejnym rokiem wymyśliliśmy, że zorganizujemy większą akcję z Mikołajem i prezentami - kontynuuje nasz rozmówca.

Akcja poprzedzona jest kilkutygodniowymi przygotowaniami. 

- Najpierw wybieramy osobę, która będzie Mikołajem. Każdy ze studentów przynosi słodkości, zrzucamy się po parę złotych i kupujemy drobne upominki - opowiada Damian Kuzian.

W tym roku podopieczni hospicjum zostali obdarowani słodkościami i ledowymi choinkami, tak, aby każdy mógł poczuć klimat zbliżających się świąt. 

- Większość pacjentów się wzrusza. Wręczenie drobnego upominku wzbudza u nich duże emocje, pojawiają się łzy. Ale nie tylko u nich, nasi studenci też bardzo mocno przeżywają akcję. Dla nich to lekcja empatii. To ważne, ponieważ zawód, który sobie wybrali, wiąże się ze sporą dozą emocji, z którymi trzeba będzie sobie poradzić - podsumowuje nasz rozmówca.

 

Martyna Sokołowska

Zdjęcia (31)

  • TAGI:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.
Mikołaj pyta?
Mikołaj pyta? 6.12.2018, 12:01
A gdzie jest to hospicjum w Sanoku?

Pozostałe

jakiś kod
optAd360 AI Engine -please insert this code on EVERY PAGE at the top of thesection- ---------------------------------------------------------------