Szczęśliwa ósemka

  • 9.10.2016, 05:00
  • Ilona Pietrzkiewicz
Szczęśliwa ósemka Ilona Pietrzkiewicz
Pasowanie na pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej w Zarszynie miało miejsce 30 września. Do społeczności uczniowskiej oficjalnie przyjęto ośmioro dzieci.

Pięknym rozpoczęciem akademii było uroczyste odśpiewanie hymnu narodowego Polski. Na to wyjątkowe wydarzenie przybyli rodzice i bliscy pierwszaków, ich młodsi koledzy z zerówki oraz specjalnie zaproszony gość - Mariusz Stapiński, kierownik Posterunku Policji w Besku. Akademię przygotowała Grażyna Kurpiel, wychowawczyni. W społeczności uczniowskiej nowych kolegów powitały także dwie przedstawicielki klasy trzeciej. W trakcie występów podopieczni pani Kurpiel radośnie zaprezentowali wiersze i piosenki oraz opowiadali publiczności, czego nauczyli się od czasu pierwszego dzwonka. Tańcząc poloneza, dzieci zabrały widownię w niezwykłą podróż rodem z „Pana Tadeusza”. Następnie uczniowie pierwszej klasy, unosząc dwa palce prawej ręki w stronę sztandaru, wypowiedzieli uroczyste ślubowanie, po którym nastąpiło pasowanie na ucznia.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Gazeta Sanocka

Ilona Pietrzkiewicz
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe