Pogranicznicy pomogli rodzinie po wypadku i niedoszłemu samobójcy

  • 6.12.2018, 12:31
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
Pogranicznicy pomogli rodzinie po wypadku i niedoszłemu samobójcy archiwum BIOSG
Strażnicy graniczni z placówki w Korczowej na przestrzeni kilku dni, dwukrotnie podjęli akcje ratujące ludzkie życie. Pomogli ofiarom wypadku oraz mężczyźnie próbującym popełnić samobójstwo.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 3. grudnia. Dwóch funkcjonariuszy straży granicznej wracających wieczorem po służbie do domu, zauważyło na drodze w okolicach m. Korczowa mitsubishi, które kilka minut wcześniej uległo dachowaniu.

- Na miejscu zastali rodzinę: mężczyznę oraz kobietę z dwuletnim dzieckiem, którzy samodzielnie wydostali się z pojazdu. Byli w szoku. Na pytania funkcjonariuszy odnośnie dolegliwości, w pierwszym momencie nie skarżyli się, jednak z upływem czasu dało się zauważyć pogorszenie ich stanu zdrowia - relacjonuje Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Sanoku.

Strażnicy graniczni udzieli poszkodowanym pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zabezpieczyli miejsce wypadku. Po kilkunastu minutach na miejsce dojechało pogotowie ratunkowe oraz straż pożarna.

Drugie zdarzenie miało miejsce w nocy 4 na 5 grudnia, w trakcie kontroli granicznej osób podróżujących autokarem na Ukrainę. Kontroler straży  został zaalarmowany przez jedną z pasażerek, że mężczyzna siedzący przed nią najprawdopodobniej stracił przytomność. Funkcjonariusz natychmiast podbiegł do mężczyzny i próbował nawiązać z nim kontakt, wtedy zauważył plamę krwi oraz leżący obok nóż. Kiedy uniósł rękaw okazało się, że okolica nadgarstka jest podcięta. Funkcjonariusze SG niezwłocznie wynieśli mężczyznę z autokaru i zatamowali krwotok. Po kilku minutach, na miejscu był już zespół Pogotowia Ratunkowego. Okoliczności tego zdarzenia badane są przez policję.

 

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe