Wręczono wyróżnienia dla podkarpackich policjantów i strażaków

  • 6.12.2018, 13:58
  • Redakcja
Podziel się:
Oceń:
Wręczono wyróżnienia dla podkarpackich policjantów i strażaków KWP Rzeszów
Dziś w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, policjanci i strażacy odebrali wyróżnienia za pełną zaangażowania służbę. W uroczystym apelu, podczas którego wręczono odznaczenia państwowe i resortowe oraz awanse na wyższe stopnie wzięli udział Wojewoda Podkarpacki oraz komendanci wojewódzcy policji i straży pożarnej.

35 policjantów i pracowników Policji garnizonu podkarpackiego otrzymało – nadane postanowieniem Prezydenta RP – Złote, Srebrne i Brązowe Medale za Długoletnią Służbę oraz odznaki resortowe „Zasłużony Policjant” i „Medale za zasługi dla Policji” nadane decyzją MSWiA. Wyróżnienia przyznano w uznaniu  szczególnych zasług i osiągnięć służbowych na rzecz ochrony i utrzymania bezpieczeństwa lub porządku publicznego.

Podczas uroczystości nagrodzono także podkarpackich funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej – 65 strażaków otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Gratulowali im Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie insp. Henryk Moskwa oraz Podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Andrzej Babiec.

– Państwa służba to nie tylko codzienny trud wykonywania obowiązków na rzecz naszej Ojczyzny, ale szczególna misja dbania o bezpieczeństwo mieszkańców podkarpackich wsi, miast i miasteczek. Z uznaniem obserwuję Wasze profesjonalne podejście do realizowanych zadań – szybkość reakcji na zdarzenia, dostępność i skuteczność. Doceniam Waszą gotowość do podejmowania nowych wyzwań oraz strategiczne podejście do zagrożeń, jakie może nieść ze sobą przyszłość – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas dzisiejszej uroczystości.

Redakcja

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe