W Sanoku powstanie Rada Kobiet [WIDEO]

  • 7.12.2018, 19:05 (aktualizacja 07.12.2018 21:13)
  • Martyna Sokołowska
Podziel się:
Oceń:
W Sanoku powstanie Rada Kobiet [WIDEO] Martyna Sokołowska Po konferencji Elżbieta Łukacijewska rozdawała sanoczankom parasolki, symbol walki o prawa kobiet
Stulecie uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych było głównym tematem konferencji, która odbyła się dzisiaj w biurze europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej.

- Po ostatnich wyborach samorządowych liczba kobiet w radzie miasta i powiatu się zwiększyła. Przybyło także kobiet na stanowiskach wójcin - rozpoczęła europoseł Elżbieta Łukacijewska. 

- Coraz więcej jest kobiet, ktore zauważają problemy w swoich małych ojczyznach i chcą brać sprawy w swoje ręce. Marzę o tym, aby nastał czas, kiedy kobiety z różnych opcji politycznych, potrafiły się zjednoczyć i wspierać - dodała europosłanka. 

Marzena Marczak-Dziurawiec, radna powiatu sanockiego zwróciła uwagę na wzrastającą aktywność sanoczanek w ostatnich latach. Zapowiedziała utworzenie w Sanoku Rady Kobiet, która ma wspierać działania sanoczanek. 

- Mam nadzieję, że uda nam się działać ponadpartyjnie i ponad podziałami. Chcemy robić coś dobrego dla kobiet niezależnie od tego, w jakiej sytuacji życiowej się znajdują i jakiej pomocy potrzebują. Jesteśmy otwarte na współpracę i zapraszamy do naszego grona wszystkich, którym dobro kobiet leży na sercu - powiedziała Marzena Marczak-Dziurawiec.

Projekt tego, jak miałaby wyglądać i działać Rada Kobiet, zostanie zaprezentowany w najbliższym czasie.

Martyna Sokołowska
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe