W Sanoku powstanie Rada Kobiet [WIDEO]

  • 07.12.2018, 19:05 (aktualizacja 07.12.2018, 21:13)
  • Martyna Sokołowska

Podziel się:

Oceń:

W Sanoku powstanie Rada Kobiet [WIDEO] Martyna Sokołowska Po konferencji Elżbieta Łukacijewska rozdawała sanoczankom parasolki, symbol walki o prawa kobiet
Stulecie uzyskania przez kobiety w Polsce praw wyborczych było głównym tematem konferencji, która odbyła się dzisiaj w biurze europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej.

- Po ostatnich wyborach samorządowych liczba kobiet w radzie miasta i powiatu się zwiększyła. Przybyło także kobiet na stanowiskach wójcin - rozpoczęła europoseł Elżbieta Łukacijewska. 

- Coraz więcej jest kobiet, ktore zauważają problemy w swoich małych ojczyznach i chcą brać sprawy w swoje ręce. Marzę o tym, aby nastał czas, kiedy kobiety z różnych opcji politycznych, potrafiły się zjednoczyć i wspierać - dodała europosłanka. 

Marzena Marczak-Dziurawiec, radna powiatu sanockiego zwróciła uwagę na wzrastającą aktywność sanoczanek w ostatnich latach. Zapowiedziała utworzenie w Sanoku Rady Kobiet, która ma wspierać działania sanoczanek. 

- Mam nadzieję, że uda nam się działać ponadpartyjnie i ponad podziałami. Chcemy robić coś dobrego dla kobiet niezależnie od tego, w jakiej sytuacji życiowej się znajdują i jakiej pomocy potrzebują. Jesteśmy otwarte na współpracę i zapraszamy do naszego grona wszystkich, którym dobro kobiet leży na sercu - powiedziała Marzena Marczak-Dziurawiec.

Projekt tego, jak miałaby wyglądać i działać Rada Kobiet, zostanie zaprezentowany w najbliższym czasie.

loadingŁaduję odtwarzacz...

Martyna Sokołowska

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe