Anioły na onkologii [ZDJĘCIA]

  • 20.12.2018, 09:39 (aktualizacja 20.12.2018, 10:22)
  • Martyna Sokołowska

Podziel się:

Oceń:

Anioły na onkologii [ZDJĘCIA] Miranda Korzeniowska
Wolontariusze ze stowarzyszenia "Sanitas" przed świętami odwiedzają oddziały onkologiczne i rozdają pacjentom drobne upominki. Przynoszą także radość, uśmiech i nadzieję...

Akcję wymyśliła Anna Nowakowska, założycielka i szefowa Stowarzyszenia Sanitas z Sanoka. Kilka lat temu sama walczyła z rakiem jajnika. Chorobę udało jej się pokonać., teraz w tej ciężkiej walce wspiera innych. Od ośmiu lat wspólnie z przyjaciółmi przygotowują dla pacjentów z oddziałów onkologicznych paczki, które rozdają w tym trudnym, przedświątecznym czasie.

- To wyjątkowa akcja, bo skierowana do dorosłych pacjentów - opowiada Anna Nowakowska.

- Kiedy z nią startowaliśmy, wszyscy pytali, dlaczego nie wspieramy dzieci. Także obdarowywani pacjenci byli zaskoczeni i mówili - dajcie te paczki dzieciom. A to tu właśnie tkwi sekret tej akcji. Dzieciom pomaga wiele fundacji i organizacji, a o dorosłych prawie nikt nie pamięta. A to właśnie oni najbardziej świadomie przeżywają ryzyko swojej choroby, najbardziej odczuwają lęk i niepokój o przyszłość swoją i swoich rodzin. W tym świątecznym okresie chcemy im pokazać, że o nich pamiętamy, że też są ważni - dodaje.

Ideą akcji jest przede wszystkim wsparcie osób, które w okresie świątecznym przebywają na oddziałach onkologicznych.

- Nie możemy zapominać o tych, którzy zamiast przygotowywać się do świąt w rodzinnym gronie, toczą największą i najtrudniejszą walkę w swoim życiu. Walkę o zdrowie, a niekiedy i o życie. Mamy nadzieję, że swoją obecnością i upominkami, choć trochę rozjaśniamy pacjentom ten trudny czas w chorobie. I chyba tak jest, bo kiedy wchodzimy na oddziałowe sale, na twarzach pacjentów pojawia się uśmiech, a często i łzy wzruszenia. Cieszymy się, że tym drobnym upominkiem możemy dać im choć chwilę wytchnienia i uśmiechu - mówi Anna Nowakowska.

Dzięki wsparciu sponsorów mikołajkowe paczki trafiają do szpitali w całej Polsce. W tym roku będą to placówki w Przemyślu, Rzeszowie, Krośnie i Poznaniu.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni wszystkim, którzy nas wspierają. Bez Was nie byłoby tej akcji - podsumowuje Anna Nowakowska.

Martyna Sokołowska

Zdjęcia (50)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe