Turyści zawieszają żywność na drzewach

  • 20.12.2018, 20:27 (aktualizacja 20.12.2018, 20:34)
  • ASZ/BPN

Podziel się:

Oceń:

Turyści zawieszają żywność na drzewach BPN
W ostatnich dniach na drzewach wzdłuż szlaków turystycznych, na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego pojawiła się żywność. BPN wydał w tej sprawie komunikat.

– Szanowni Turyści, prosimy o niezawieszanie żywności na drzewach czy też pozostawianie jej pod drzewami. Postępując w ten sposób, wabicie w pobliże szlaków turystycznych lisy, wilki i niedźwiedzie. Zawieszając słoną słoninę zwiększacie zapotrzebowanie zwierząt na wodę. Dokarmiając zwierzęta w obszarze ochrony ścisłej dokonujecie niepotrzebnej ingerencji w naturalny ekosystem – czytamy w opublikowanym na stronie BPN komunikacie. Obecnie służby Parku zbierają do worków i znoszą do koszy to, co zostało wyniesione w ostatnich dniach i porozwieszane w ramach akcji tzw. "ubierania choinek". Nie zaburzajcie sposobu życia zwierząt i nie dokładajcie nam pracy – apeluje BPN.

ASZ/BPN

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu korsosanockie.pl. Agencja Wydawniczo Reklamowa Korso Spółka z o.o. z siedzibą w Mielcu, ul. Biernackiego 1/4, 39-300 Mielec jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Pozostałe